Школа волонтерів

/Files/images/2015-2016/volonter/17index.jpg

Ідея проекту: «Школа волонтерів» - це проект, який популяризує ідеї волонтерства та благодійності серед учнів нашої школи.

/Files/images/2015-2016/volonter/images.jpg

Якщо ти активний та впевнений, що потрібно змінювати щось у власному житті - тоді ласкаво просимо! Після проходження тематичних тренінгів учасники отримають відповідні сертифікати та будуть волонтерською частиною нашого міста!


Теми:

1. Хто такий Волонтер?

2. Я і моя команда. Ігри для командотворення й розваг

3. Психологічний тренінг

4. Перша медична допомога та з чого має складатися аптечка

5. Я люблю своє місто й поважаю його історію

6. 5 майстер-класів на всі випадки життя

7. Знайомство з Громадськими організаціями

8. Як провести й організувати захід

9. Концертний волонтер. Що це, й з чим його їдять?

10. "Сам придумав, сам зробив, сам відповідаю" Реалізація власного проекту"


Зустрічі-заняття будуть проходити кожного четверга о 15:00.

Кожне заняття складатиметься з трьох частин - ознайомлення із заходами на тиждень, розкриття теми зустрічі й ігри+чай.

Плюс до програми: ігри в монополію, мафію, ерудит, проходження курсів для волонтерування, смачна кава й багато іншого)

Участь - безкоштовна!


Оголошуємо початок реєстрації!

Кількість учасників - 15

Організатор: адміністрація школи

Презентація «Школи волонтерів»

Концепція проекту:

1. Підготовка волонтерів відбувається за двома напрямами:

· підготовка волонтерів, які будуть безпосередньо працювати у дитячих будинках з дітьми, що там проживають;

· підготовка волонтерів, які навчаться проводити масові благодійні заходи.

Цей проект покликаний не лише популяризувати благодійність, а й зробити, ще один крок до вирішення проблеми сирітства в Україні.

Учасники:

До проекту залучені учні 8-11 класів.

Історія проекту:

Даний проект проходить в нашій школі вперше.

Координатор проекту:

Двораковська Катерина Віталіївна (голова МО класних керівників)

/Files/images/2015-2016/volonter/12images.jpg

Волонте́рська дія́льність у сфері надання соціальних послуг— добровільна неприбуткова діяльність фізичних осіб— волонтерів, спрямована на надання допомоги особам, що перебувають у складних життєвих обставинах та потребують сторонньої допомоги; сприяє самореалізації волонтера.

Волонтерська діяльність— індивідуальна чи колективна— це спосіб підтримки, піклування, надання допомоги членам громади; взаємодії між людьми для спільного вироблення нових шляхів вирішення проблем, які виникають. Це створює можливості для навчання та розвитку впродовж життя кожної людини.

1859 рік вважається роком виникнення волонтерського руху у світі. В Україні волонтерство з'явилося на початку 90-х минулого століття, а офіційно його визнано Постановою Кабінету Міністрів України від 10 грудня 2003р., якою також затверджено «Положення про волонтерську діяльність у сфері надання соціальних послуг». Щорічно 5 грудня відзначається Міжнародний день волонтера[1].У Загальній декларації волонтерів, прийнятій на XVI Всесвітній конференції волонтерів 2001 року в Амстердамі, визначено такі принципи діяльності волонтерів:

  • визнання права на закріплення за всіма чоловіками, жінками та дітьми, незалежно від їхньої раси, віросповідання, фізичних особливостей, відповідного соціального та матеріального становища;
  • поважання гідності й культури всіх людей;
  • надання допомоги, безкоштовних послуг особисто чи організовано в дусі партнерства та братерства;
  • визнання рівної важливості особистих і колективних потреб, сприяння їх забезпеченню;
  • перетворення волонтерства на елемент набуття нових знань і навичок, удосконалення здібностей, стимулюючи при цьому ініціативу та творчість людей, надаючи кожному можливість бути творцем, а не користувачем, спостерігачем.

Волонтерська діяльність ґрунтується на таких основоположних засадах:

  • добровільність і доброчинність
  • законність
  • гуманність і гідність
  • спільність інтересів і рівність прав її учасників
  • гласність
  • відповідальність
  • конфіденційність

Волонтерська діяльність провадиться фізичними особами— волонтерами, які можуть входити до волонтерських організацій (об'єднань)— громадських чи релігійних організацій, які діють відповідно до їх статутів (положень).

Волонтерська діяльність провадиться за такими напрямами:

  • надання соціальних послуг громадянам, які перебувають у складних життєвих обставинах (інвалідність, часткова втрата рухової активності у зв'язку зі старістю чи станом здоров'я, відсутність житла або роботи, наслідки стихійного лиха, катастроф тощо)
  • надання соціальних послуг дітям та молоді, що перебувають у складній життєвій ситуації у зв'язку з інвалідністю, хворобою, сирітством, безпритульністю, малозабезпеченістю, конфліктами і жорстоким ставленням у сім'ї.

Теоретична й практична підготовка учнівської та студентської молоді до волонтерської діяльності здійснюється у Школах волонтерів.

Підготовка координаторів волонтерських груп до волонтерської діяльності здійснюється у Школах організаторів діяльності волонтерів.

Що таке волонтерство?

Відповідно до Закону України “Про волонтерську діяльність”, прийнятого Верховною Радою 19 квітня 2011 року, “волонтерська діяльність – добровільна, безкорислива, соціально спрямована, неприбуткова діяльність, що здійснюється волонтерами та волонтерськими організаціями шляхом надання волонтерської допомоги. Волонтерська допомога – роботи та послуги, що безоплатно виконуються та надаються волонтерами та волонтерськими організаціями. Волонтерська діяльність є формою благодійництва”.

Таким чином, волонтерство — це благодійна діяльність приватної особи, яка не вимагає фінансових пожертвувань від особи, а базується переважно на використанні часу та навичок цієї особи, які надаються особою на безоплатній основі.

Чим можуть займатися волонтери?

Спектр благодійної діяльності волонтерів дуже широкий.Так, можна говорити про тих, хто потребує волонтерської допомоги — це хворі, інваліди, літні люди, безробітні, бездомні, безпритульні особи, багатодітні сім'ї та сироти, інші кризові категорії населення. А отже, волонтерська діяльність може бути спрямована на допомогу одній із цих груп людей. З іншого боку, можна говорити про форми волонтерської діяльності: волонтери можуть виступати організаторами заходів, пов’язаних із охороною довкілля чи збереженням культурної спадщини. Вони можуть організовувати змагання або мистецькі фестивалі. Важлива участь волонтерів у зборі фінансів на ту чи іншу благодійну ініціативу. Крім цього, завжди цінується добровільна праця на підтримку громадських та благодійних організацій. Вони зазвичай потребують безкоштовних консультацій юристів, фінансистів, PR-фахівців, дизайнерів, веб-розробників, перекладачів тощо.

/Files/images/2015-2016/volonter/index.jpg

/Files/images/2015-2016/budinok_pristarlih/at2DJBCVrD4.jpg /Files/images/2015-2016/budinok_pristarlih/yev81BJBThk.jpg

Кiлькiсть переглядiв: 733