Звіт роботи школи

за 2018-2019 навчальний рік

/Files/images/10ap22.jpg

1.Загальна інформація про школу

Школа І – ІІІ ступенів №300 Деснянського району м.Києва – це заклад освіти, який у своїй діяльності керується Конституцією України, Законом України "Про загальну середню освіту", Положенням про загальноосвітній навчальний заклад, затвердженим Постановою Кабінету Міністрів України від 27.08.2010 № 778, чинним законодавством України у сфері освіти та власним Статутом.

Школа I-III ступенів № 300 Деснянського району міста Києва підпорядковується Управлінню освіти Деснянської районної в місті Києві державної адміністрації. Власником є територіальна громада міста Києва в особі Київської міської ради.

Школа є юридичною особою, має самостійний баланс, рахунки в Управлінні Державного казначейства служби України у Деснянському районі Головного казначейства України в Деснянському районі м. Києва, ідентифікаційний код, печатку, штамп.

Школа прийнята в експлуатацію 1991 році, земельна ділянка, на якій знаходиться школа має площу 2,34 га.

Майно школи закріплено за школою на праві оперативного управління на підставі розпорядження Деснянської районної в місті Києві державної адміністрації від 25.05.2011 № 363 «Про закріплення майна» зі змінами та доповненнями, внесеними розпорядженням Деснянської районної в місті Києві державної адміністрації від 29.03.2012 № 150 «Про внесення змін та доповнень до розпорядження Деснянської районної в місті Києві державної адміністрації від 25.05.2011 № 363 «Про закріплення майна».

Мова навчання – українська.

Повна назва: школа І-ІІІ ступенів №300 Деснянського району міста Києва.

Скорочена назва: школа № 300.

Тип навчального закладу: загальноосвітній навчальний заклад І - III ступенів:

I ступінь початкова школа 1 - 4 класи (термін навчання 4 роки);

II ступінь основна школа 5 - 9 класи (термін навчання 5 років);

III ступінь старша школа з профільним спрямуванням навчання

10 - 11 класи (термін навчання 2 роки).

2. Кадрове забезпечення

На початок 2018-2019 навчального року заклад був забезпечений штатними працівниками на 100%. Розстановка педагогів здійснювалася відповідно до фахової освіти педпрацівників. У 2018-2019 навчальному році в школі працювало 60працівників:

Адміністраціянавчального закладу:

Ø Директор школи

Ø Заступник директора з навчально-виховної роботи

Ø Заступник директора з навчальної роботи

Ø Заступник директора з адміністративно-господарської роботи

Ø Психолог-1

Ø Соціальний педагог - 1

Ø Бібліотекар-1

Ø Секретар-1

Ø Медична сестра-1

Ø Лаборант-1

Педагогічні працівники:

Ø Вчителі початкових класів-16

Ø Вчителі української мови - 8

Ø Вчителі іноземних мов (англійська, німецька,російська) - 8

Ø Вчителі математики – 2

Ø Вчитель інформатики - 3

Ø Вчитель фізики - 1

Ø Вчитель географії - 1

Ø Вчитель біології - 1

Ø Вчитель мистецтва – 1

Ø Вихователі ГПД-2

Ø Керівник гуртка - 2

Ø (* 2 вчителя в декретній відпустці)

Обслуговуючий персонал:

Ø Двірник – 3

Ø Чергові вахтери - 4

Ø Гардеробник - 2

Ø Прибиральниці – 17

Відомості про якісний склад вчителів:

Педагогічні працівники Кіль-кість Категорії Звання Нагороди
Спеціаліт І категорія ІІ категорія Вища категорія Старший вчитель Вчиттель- методист грамота РУО грамота ГУОН грам. Мін. освіти Відмін. освіти
Директор 1 1 1
Заступник директора з НВР 3 1 2 1 1
Вчителі 1-4 кл. 16 6 2 1 6 2 3 1
Вчителі-предметники 30 10 2 18 8 2 18 2 1
Вихователі ГПД 2 1 1 1
Соціальний педагог 1 1
Практичний психолог 1 1
Бібліотекар 1 1
Керівники гуртків 2 2

В 2018 / 2019 н. р. помітно зріс якісний склад педагогічного колективу. За результатами атестації свої кваліфікаційні категорії підтвердили 4 вчителі, встановлено 3 категорії . Всім вчителям, які мали вищу категорію і звання були підтверджені звання і категорії.

Вчителі, що атестувалися у 2018 /2019 навчальному році:

№ з/п ПІБ Посада Кваліфікаційна категорія
1 Ігнатенко Валентина Іванівна Вчитель української мови та літератури Підтвердження «спеціаліст вищої категорії»
2 Кузьмінська Наталія Андріївна Вчитель російської мови та зарубіжної література, основи здоров’я Підтвердження кваліфікаційної категорії «спеціаліст вищої категорії» та присвоєння педагогічного звання «вчитель-методист»
3 Грінбойм Любов Йосипівна Вчитель російської мови та зарубіжної літератури, основи здоров’я, мистецтво Підтвердження «спеціаліст вищої категорії» та педагогічного звання «вчитель-методист»
4 Прокопенко Тетяна Петрівна Вчитель зарубіжної літератури, художньої культури. Підтвердження кваліфікаційної категорії «спеціаліст вищої категорії» та педагогічне звання «старший учитель»
5 Штиленко Тетяна Вікторівна Вчитель англійської мови Підтвердження кваліфікаційної категорії «спеціаліст вищої категорії» та присвоєння педагогічного звання «вчитель-методист»
6 Черняк Леся Михайлівна Вчитель біології. Основи здоров’я, природознавство Підтвердження кваліфікаційної категорії «спеціаліст вищої категорії»
7 Любиш Василь Григорович Вчитель географії, економіки, фінансової грамотності, керівник спорт. гуртка Підтвердження кваліфікаційної категорії «спеціаліст вищої категорії» та присвоєння педагогічного звання «вчитель-методист»
8 Фузік Лариса Леонідівна Вчитель історії, мій Київ, право, Людина і світ, громадянська освіта Підтвердження кваліфікаційної категорії «спеціаліст вищої категорії» та педагогічне звання «старший учитель»
9 Попова Ельвіра Леонідівна Вихователь ГПД Підтвердження кваліфікаційної категорії «спеціаліст вищої категорії»
10 Лук’яненко Юлія Миколаївна Вчитель початкової школи та вихователь ГПД Встановлення кваліфікаційної категорії «спеціаліст вищої категорії»
11 Копнова Оксана Вікторівна Вчитель англійської мови Підтвердження кваліфікаційної категорії «спеціаліст вищої категорії» та педагогічного звання «вчитель методист»
12 Макарчук Олена Миколаївна Вчитель початкової школи Встановлення кваліфікаційної категорії «спеціаліст ІІ категорії»
13 Гримач Дмитро Володимирович Вчитель інформатики та трудового навчання Встановлення кваліфікаційної категорії «спеціаліст ІІ категорії»
14 Дорофєєва Вікторія Петрівна Вчитель початкової школи Відповідає займаній посаді, встановлено десятий тарифікаційний розряд
15 Лещинер Ріта Йосипівна Керівник гуртка Відповідає займаній посаді, встановлено дванадцятий тарифікаційний розряд

3. Керівний склад навчального закладу

у 2018/2019 навчальному році:

Диретор школи – Братищенко Ірина Вікторівна (до 05.12.2019)

в.о.директора школи – Копнова Оксана Вікторівна

Заступники директора:

1. Копнова Оксана Вікторівна – заступник директора з ВР;

2. Гранкіна Лариса Анатоліївна – заступник директора з НР;

3. Малиновська Юлія Вікторівна – заступник директора з НР;

4. Геляс Лариса Дмитрівна – заступник директора з адміністративно-господарського управління.

4.Завдання і проблеми, над якими працював заклад

У 2018 – 2019 навчальному році педагогічний колектив школи продовжував працювати над науково – методичною проблемою: «Професійний розвиток учителя та творче зростання учня в системі особистісно-зорієнтованого діяльнісного навчання і виховання засобами проектних технологій»

Завдання, які були поставленні та над якими працював педагогічний колектив в 2018-2019 навчальному році:

· Робота над підвищенням престижу школи в мікрорайоні (організація роботи гуртків, клубів, факультативів, секці , курсів за вибором, робота МАН, запровадження профільного навчання, поглибленого вивчення предметів);

· Робота над підвищенням рівня знань учнів з основ наук (індивідуальна, факультативна робота з сильними обдарованими дітьми та індивідуальна робота із слабовстигаючими);

· Сприяння фаховому вдосконаленню педагогічних працівників школи, ознайомленню їх з вітчизняними та зарубіжними інноваційними технологіями та процесами, популяризація національної системи навчання і виховання підростаючого покоління, поглиблення національної самосвідомості вчителів;

· Забезпечення реалізації права підростаючого покоління на повну загальну середню освіту;

· Формування і розвиток соціально зрілої, творчої особистості з усвідомленою громадянською позицією, почуттям національної самосвідомості, особистості, підготовленої до професійного самовизначення;

· Виховання в учнів поваги до Конституції України, державних символів України, прав і свобод людини і громадянина, почуття власної гідності, відповідальності перед законом за свої дії, свідомого ставлення до обов'язків людини і громадянина.

5. Методична робота

В 2018-2019 навчальному році методична робота в школі була організована за напрямками, визначеними державною національною програмою «Освіта» (Україна ХХІ століття), законами України «Про освіту» та «Про загальну середню освіту», Національною стратегією розвитку освіти в Україні на період до 2021 року, затвердженою Указом Президента України від 25 червня 2013 року № 344/2013, галузевою Концепцією розвитку непереривної педагогічної освіти, затвердженою наказом Міністерства освіти і науки України від 14 серпня 2013 № 1176. Завданнями яких є :

- забезпечення права громадян на доступність і безоплатність здобуття повної загальної середньої освіти;

- забезпечення необхідних умов функціонування і розвитку освіти;

- забезпечення нормативно – правової бази щодо обов’язковості повної середньої освіти;

- визначення структури та змісту освіти.

Провідною метою роботи стало забезпечення умов для інтелектуального, соціального, морального та фізичного розвитку і саморозвитку особистості учня, виховання громадянина-патріота».

У цьому навчальному році педагогічний колектив школи продовжив свою роботу над науково-методичною темою: «Професійний розвиток вчителя та творче зростання учня в системі особистісно зорієнтованого діяльнісного навчання й виховання засобами проектних технологій» у зв’язку з чим було розроблено: перспективний план реалізації науково – методичної теми, схему рівнів реалізації внутрішкільної системи підготовки вчителів до інноваційної діяльності, компоненти педагогів до інноваційної діяльності та особливості підготовки вчителів до інноваційної діяльності, комплекси умов формування готовності педагогів до інноваційної діяльності школи, ряд заходів щодо підвищення кваліфікації вчителів та вихователів ГПД.

Науково-методична робота в школі керувалася педагогічною радою і передбачала колективні форми роботи (робота методичних об’єднань вчителів) та індивідуальні форми роботи (наставництво, самоосвіта, консультації).

У школі створено творчу групу для підвищення вчителями педагогічної культури та методичної майстерності для реалізації науково – методичної теми: «Впровадження інтегрованого курсу «Мистецтво» в 8-4-9-х класах», керівник групи Лещинер Ріта Йосипівна.

Процеси, пов’язані з глобалізацією та євроінтеграцією України у світовий простір, ставлять нагальну потребу у модернізації усіх ланок системи освіти як у змістовому наповнені навчальних предметів так і в урізноманітненні технологій, методів, прийомів їх викладання у зв’язку з вищезазначеним у 8-9-х класах освітня галузь «Мистецтво» реалізується інтегрованим курсом «Мистецтво».

З метою формування навичок правильного мислення та вміння їх застосовувати для подальшого успішного оволодіння суспільними та фаховими дисциплінами, в практичній діяльності взагалі. В 2х,3х,5х,6х класах вивчається курс за вибором «фінансова грамотність» за Програмою для учнів початкової та основної школи. Автори: Рябова О.Б., Криховець-Хом’к Л.Я., Чарторинська Л.І. за загальною редакцією доктора економічних н6аук, професора Т.С. Сможенко, 20.05.2015 року. рекомендована листом МОН України. У 2018-2019 році учні 1-х класів навчаються за Типовою освітньою програмою для закладів загальної середньої освіти, розробленою під керівництвом О.Я Савченко, затверджена рішенням колегі Міністерства освіти і науки.

У школі функціонує два комп’ютерних класи, обладнані мультимедійними системами. Інформаційно – комунікативні технології використовуються у позаурочний час, під час проведення педагогічних рад та звітно – виборчої конференції президента учнівського самоврядування, виховних годин, заходів.

У школі функціонує шість кабінетів, обладнані мультимедійними системами. Вчителі початкової школи Ярош С.А., Танасюк Л.М., Рибіна О.С., Переїденко О.Б. систематично використовують на уроках технічні засоби для вдосконалення навчально-методичної роботи з учнями. Вчителі базової та старшої школи: Соколовська О.Г., Двораковська К.В., Герасьова Л.П., Прокопенко Т.П., Фузік Л.Л., також проводять уроки із використанням засобів ІКТ.

Керівництво методичною роботою здійснюється Методичною Радою, яка працює на базі шкільного методичного кабінету.

Відповідно до наказу «Про організацію науково-методичної роботи в школі на 2018-2019 навчальний рік» Методична Рада школи протягом року була координуючим науково-методичним центром, яка в свою чергу аналізувала педагогічну діяльність вчителів, надавала їм методичні консультації, організовувала заходи, спрямовані на розвиток творчого потенціалу педагогів, впроваджувала перспективний педагогічний досвід та освітню технологію. Також при плануванні роботи Методичної Ради школи керувалися завданнями, котрі випливають з педагогічної проблеми, над якою в цьому році працював педагогічний колектив школи: «Професійний розвиток вчителя та творче зростання учня в системі особистісно зорієнтованого діяльнісного навчання й виховання засобами проектних технологій».

До реалізації завдань методичної роботи активно залучаються вчителі, які мають педагогічні звання та вищу кваліфікаційну категорію. Вони є керівниками шкільних методичних комісій, наставниками молодих учителів. За їх активної участі проходять предметні тижні, методичні засідання, тощо. В організації науково – методичної роботи з педагогічними кадрами школи результативно використовуються можливості шкільного методичного кабінету, де сконцентровані нормативні документи про освіту, аналітичні діаграми, зразки підручників, програми з базових дисциплін, матеріали з досвіду роботи кожного учителя, матеріали діяльності шкільних методичних комісій, буклети учителів, науково – методична та психолого – педагогічна література, зразки оформлення шкільної документації, матеріалів на різноманітні конкурси, технічні засоби (комп’ютер, копіювальна техніка), тощо.

За звітний період визначений склад шкільної Методичної Ради:

· Голова Методичної Ради– Соколовська О.Г., старший учитель;

· Секретар– Григоренко Н.В, магістр

· Члени - вчителі, які мають педагогічні звання та є головами ПМК.

Основою структури методичної роботи в школі вважаються методичні комісії (МК), роботу яких спланували та затвердили на засіданнях методичних комісій до 10 вересня 2018 року.

Керівниками шкільних МК призначені наступні вчителі:

· МК вчителів-філологів – Погуца О.В.

· МК вчителів природничо-математичних дисциплін – Шиленко В.В.

· МК вчителів початкової освіти – Козир С.О .

· МК вчителів іноземної мови – Штиленко Т. В.

· МК вчителів суспільно-гуманітарних дисциплін – Фузік Л.Л.

· МК вчителів технологічних дисциплін – Двораковська К.В.

· МК вчителів спортивно-оздоровчих дисциплін – Харченко Л.В.

Результативною була робота всіх методичних комісій. Учителі проводили відкриті уроки, виховні заходи, ділились досвідом роботи по проблемах, вдосконалюючи свою педагогічну майстерність. Внаслідок чого рівень навчальних досягнень учнів школи за минулий навчальний рік оцінюється достатніми показниками.

Методична комісія вчителів початкової школи, у складі якої 16 вчителів та 2 вихователі ГПД (керівник МК – Козир С.О.) працювала над проблемою: «Професійний розвиток учителя початкових класів та творче зростання учня в системі особистісно зорієнтованого діяльнісного навчання й виховання засобами проектних технологій».

При створені особливого освітнього простору для Нової української школи вчителями початкової освіти було створено8навчальних осередків:

1) навчально-пізнавальної діяльності (з партами/столами)

2) змінні тематичні осередки (дошки/фліп-чарти/стенди для діаграм з ключовими ідеями);

3) гри (настільні ігри, інвентар для рухливих ігор);

4) художньо-творчої діяльності (полички для зберігання приладдя та стенд для змінної виставки дитячих робіт);

5) куточок живої природи для проведення дослідів (пророщування зерна, спостереження та догляд за рослинами);

6) відпочинку (з килимом для сидіння та гри, стільцями, кріслами-пуфами, подушками з м’яким покриттям);

7) дитяча класна бібліотечка;

8) осередок вчителя (стіл, стілець, комп’ютер, полиці/ящики, шафи для зберігання дидактичного матеріалу тощо).

Свою діяльність вчителі початкових класів спрямовують настворення умов для розвитку учня, його здібностей, творчого сприйняття знань, вироблення вміння самостійного мислення, мотивація до вивчення предметів, пошук наукових новинок, на створення творчої атмосфери, модернізацію форм, методів та засобів навчання та виховання дітей, а головне на реалізацію принципу рівноправного діалогу між учителем та учнем.

За минулий рік значно підвищився науково-теоретичний та методичний рівень викладання навчальних предметів, посилилась увага до виховної та розвивальної функцій навчання, до пошуку його ефективних форм і методів.

Методична комісія вчителів іноземних мов (керівник МК – Штиленко Т.В.) у 2018-2019 навчальному році побудувала свою роботу згідно з принципами і положеннями нормативних та директивних документів про освіту, рекомендаціями районного методичного кабінету і спрямована на задоволення потреб, підвищення професійної компетентності, педагогічної майстерності, розвитку творчої особистості вчителя. Система і структура методичної роботи комісії була підпорядкована реалізації науково-методичної проблеми «Вдосконалення уроку іноземної мови шляхом впровадження в навчально-виховний процес сучасних технологій як основи рівного доступу учнів до якісної освіти» , яка охоплювала питання: удосконалення методики проведення уроку іноземних мов шляхом впровадження інноваційних технологій з метою досягнення вищої результативності навчально-виховного процесу, організація роботи з обдарованими дітьми та підвищення мотивації до навчання, вивчення передового педагогічного досвіду, результативність атестації та інші.

Методична комісія учителів філологічних дисциплін

керівник МК – Погуца О.В) свою методичну роботу спрямувало на вирішення проблеми:«Формування життєвих компетентностей на уроках української мови та літератури »

Згідно зі ст.54 Законів України «Про освіту», «Про загальну середню освіту», «Положення про кваліфікаційні категорії та педагогічні знання», для удосконалення педагогічної майстерності вчителів та науково – методичної підготовки, розвитку творчих здібностей учнів та вчителів, покращення якості знань учня учителями української мови та літератури проводилася методична робота, яка була спрямована на досягнення якісно нових стандартів, упровадження інноваційних технологій у навчально – виховну роботу.Аналіз роботи МО вчителів української мови та літератури, російської мови, зарубіжної літератури за 2018-2019 н.р. свідчить, що в цілому робота МО є достатньою. Потребує покращення напрямок роботи щодо розповсюдження передового педагогічного досвіду, друкування вчителів у фахових журналах та газетах

Методична комісія вчителів природничо-математичних дисциплін (керівник МК- Шиленко В.В.) основними завданнями методичної роботи визначили забезпечення неперервності підвищення науково-методичного рівня та професійної майстерності педагогів шляхом залучення останніх до різних форм методичної роботи - постійних та епізодичних.

Вчителі природничо-математичних дисциплін розвивають співпрацю викладача з учнем, випробовують нові форми та методи пізнавальної діяльності учнів;

- розширюють навчально-методичні комплекси по предметах циклу;

- використовують на уроках сучасні технології навчання;

- вдосконалюють професійні, психолого-педагогічні знання викладачів, методичну майстерність, розвивати принципи педагогічної співпраці, надавати методичну допомогу молодим викладачам;

- підвищують фаховий рівень викладачів шляхом стажування, відвідання виставок, семінарів, курсів з метою вдосконалення практичних навичок роботи з сучасними з передовими технологіями;

- систематично ознайомлюються з навчально-методичною літературою, науковими публікаціями та використовувати їх у навчально-виховному процесі на уроках математики, фізики, хімії, біології.

Проблема над якою працював педколектив ПМК в 2018-2019 н.р. - «Впровадження освітніх інноваційних технологій з метою професійного розвитку вчителя та творчого зростання учня в системі особистісно зорієнтованого діяльнісного навчання на уроках математики, фізики, хімії, біології». Робота над проблемою активізувала форми методичної підготовки кожного вчителя, посилилась увага до виховної та розвивальної функції навчання, до пошуку його ефективних форм і методів.

Методична комісія суспільно-гуманітарних дисциплін (керівник – Фузік Л.Л.) працює над темою: «Особистісно зорієнтований підхід до навчання суспільно – природничих дисциплін на компетентністній основі. Пріоритет творчої дослідницькій діяльності учнів».

Основними напрямками роботи було:

-використання технологій навчання з метою розвитку учнів;

-впровадження педагогічних стратегій розвитку інноваційної особистості вчителя та учня засобами інформаційних технологій;

-створення умов для природного самовиявлення учнів та їх самореалізації;

-використання дидактичного та роздаткового матеріалу, спрямованого на визначення рівня навчальних досягнень учнів;

-впровадження нових педагогічних технологій, спрямованих на всебічний розвиток учнів.

Протягом року вчителі впроваджували інноваційні педагогічні технології розвитку творчих здібностей учнів, втілювали у вчительську діяльність передовий педагогічний досвід, залучали до творчої діяльності школярів, внаслідок чого зріс рівень творчої компетентності учнів.

Сучасна освіта перебуває в постійному оновленні, а тому вимагає від учителя новаторських ідей, передових підходів у викладанні предмета.

Методична комісія спортивно-оздоровчих дисциплін» (керівник МК –Харченко Л.В.) працювали над темою: «Професійний розвиток вчителя та творче зростання учня в системі особистісно зорієнтованого діяльнісного навчання і патріотичного виховання на уроках фізичної культури і предмету «Захист Вітчизни».

Мета діяльності:

- формувати знання про здоров’я і безпеку, здоровий і безпечний спосіб життя, фізичну культуру;

- озброїти учнів знаннями, які вони могли б використовувати в конкретних навчальних та життєвих ситуаціях.

Основні завдання:

- використовувати знання як інструмент для розв’язання життєвих проблем;

- дбайливо ставитись до свого здоров’я та здоров’я інших, як найвищої цінності;

- володіти комунікативною культурою, уміти працювати в команді;

- вміти запобігати та виходити з будь-яких конфліктних ситуаціях.

Шляхи реалізації завдань:

- систематичне вивчення та аналіз стану викладання, рівня і якості знань, практичних умінь і вихованості учнів;

- вивчення і використання на практиці сучасних досягнень психолого-педагогічної науки та передового педагогічного досвіду, розвиток ініціативи і творчості, новаторських пошуків.

В навчальному році вчителі працювали над створенням умов для поліпшення фізичної підготовки учнів, стану їх здоров’я, розкриття творчої особистості кожного учня, підвищення інтересу до уроків фізичної культури, зміцненням здоров’я учнів і сприяти формуванню свідомого ставлення до здоров’я, як найвищої соціальної цінності; впроваджують різнобічні методичні підходи у фізичному вихованні, здійснюють моніторинг стану здоров’я учнів і рівня їхнього фізичного розвитку; проводять оцінку фізичної підготовленості з урахуванням діапазону реальних можливостей учнів; здійснюють підготувку учнів до забезпечення власної безпеки та безпеки інших людей у надзвичайних ситуаціях мирного та воєнного часу, до служби у Збройних Силах та інших військових формуваннях; навчають учнів швидко діяти та приймати рішення в нестандартних умовах, навчатися протягом усього життя, самостійно здобувати необхідну суму знань, формувати досвід.

Методична комісія технологічних дисциплін (керівник МК – Двораковська К.В.) у2018-2019н. р. працювали над темою: «Створення умов для всебічного розвитку особистості, творчої самореалізації учнів; забезпечення якісної освітньої підготовки учнів на рівні державних освітніх стандартів з метою здобуття їхньої конкурентоспроможності, працевлаштування, самовизначення на уроках мистецтва, технологій та інформатики».

У роботі методичного об’єднання поєднуються колективні, індивідуальні форми роботи, застосовуються нетрадиційні методи їх проведення, зорієнтовані на особистість кожного вчителя, на зростання його педагогічної майстерності й задоволення запитів учителів-практиків.

Усі педагоги МО працювали за новим і скоригованими робочим програмами. Поставлені завдання і проблеми реалізовувалися за допомогою роботи:

• Оперативно-методичних нарад

• Інструктивно-методичних нарад

• індивідуальних та групових консультацій

• Семінарів

• Співбесід

• Ярмарок педагогічних ідей

• Постійно-діючого семінару

• Школи комп’ютерної грамотності

Учителі МО постійно працюють над покращенням матеріально технічної бази своїх кабінетів. Учителі, по можливості, відвідують уроки і заняття, що проводяться колегами, вчаться робити аналіз і самоаналіз уроків та занять. Ведеться накопичення і систематизація дидактичних матеріалів, вчителі обмінюються методичними новинками. Упродовж року вчителі інформатики проходять курси підвищення кваліфікації відповідно плану та наказу відділу освіти . Вся діяльність вчителів МО інформатики знаходиться в постійному творчому розвитку і спрямована на навчання, розвиток і соціалізацію учнів, а також оптимізацію навчально-виховного процесу, застосування знань, умінь учнів у самостійному житті.

Тематика педагогічних рад, методичних семінарів, робота предметних методичних комісій, методичної ради була спланована з врахуванням проблеми, над якою працює школа.

Важливими і корисними для вчителів були педагогічні ради :

- Наступність між ланками освіти: реалії та перспективи.

- Організація правової освіти на 2016-2017 навчальний рік.

- Адаптація учнів 1-х класів до навчально-виховного процесу.

Діяльність педагогічного колективу щодо творчої реалізації завдань науково-методичної проблеми школи.

- Проблема збереження здоров’я учнів,як основний чинник вирішення науково - методичної проблеми.

- Реалізація творчого та інтелектуального потенціалу учнів початкової школи.

- Організаційно-методичне та психологічне забезпечення уроку з метою підвищення якості знань, розвитку інтересу до навчання та навичок самостійної роботи

- Використання ІКТ на уроках як засіб підвищення якості навчальних досягнень учнів.

- Формування духовних і моральних цінностей у житті людини в системі вивчення предметів суспільно-гуманітарного циклу.

Вчителі школи провели науково-методичні семінари з правознавства та семінари з використання інноваційних технологій та гуманної педагогіки.

Аналізуючи роботу методичних предметних комісій можна зробити висновки , що на засіданнях методичних об’єднань впроваджувалися практичні заходи з вказаної проблеми. З метою вивчення результативності роботи по впровадженню та поширенню досвіду роботи вчителів проводилися дні презентації роботи методичних предметних комісій, досвід вчителів був представлений на засіданнях методичної ради.

По вивченню стану викладання предметів методичними комісіями проводилась підготовча робота, контрольні зрізи знань, вироблялись колективні та індивідуальні шляхи усунення недоліків. Основною в роботі методичних комісій залишалася активна творча робота.

Методичні предметні комісії проводили предметні тижні, шкільні олімпіади, приймали участь в педагогічних радах.

У 2018-2019 навчальному році здійснено такі заходи:

- переглянуто та поновлено шкільний інформаційний банк даних про обдарованих учнів школи;

- поновлено методичними рекомендаціями науково-методичну базу даних з формування психолого-фізіологічної стійкості, профілактики стресів, розумових, емоційних перенавантажень учнів;

- проведено шкільний етап предметних олімпіад з базових дисциплін;

- участь переможців шкільних предметних олімпіад в олімпіадах районного рівня;

- проведено шкільні конкурси та виставки творчих робіт учнів школи, спрямовані на виявлення та самореалізацію обдарованих дітей;

- участь в предметних турнірах з географії, біології, фізики, хімії, математики;

- участь у шкільному конкурсі «Бенефіс науковця»;

- участь в міжнародних інтелектуальних конкурсах «Соняшник», «Кенгуру» (українська мова, шахи).

Робота шкільного колективу, проведена з метою виявлення та підтримки талановитої молоді, створення умов, необхідних для розвитку індивідуальності та неординарних здібностей учнів, має свої позитивні результати.

У 2018 – 2019 навчальному році в школі працювало п’ять педагогічних працівників з педагогічним стажем менше 8 років. Визначивши одним з пріоритетних напрямків роботи з педагогічними кадрами з молодими вчителями, методична рада школи розробила систему управління цією діяльністю, оскільки особливої уваги та опіки потребують саме вони. Вже не один рік працює «Школа молодого вчителя», керівником якої є Фузік Л.Л. Робота з молодими та малодосвідченими вчителями була спрямована на підвищення рівня психолого-педагогічної, загальнокультурної, фахової і методичної підготовки.

З першого дня роботи за молодими та малодосвідченими вчителями було закріплено наставників:

№ п/п ПІБ молодого вчителя ПІБ наставника
1. Агейченко С.В. Харченко Л.В.
2. Гримач Д.В. Двораковська К.В.
3. Дорофєєва В.П. Христофович О.В.
4. Семенюк Н.С. Штиленко Т.В.
5. Якунь О.Ю. Харченко Л.В.

Згідно з планом роботи вчителя-наставника та з метою надання методичної допомоги проводились такі заходи:

- розроблено індивідуальні плани роботи (стажисти спільно з наставником);

- затверджено індивідуальні плани стажування з урахуванням методичної теми, над якою працює школа;

- проведено наради з питань планування уроків та виховної роботи;

- визначено такі цілі та завдання:

· набуття практичних навичок, необхідних для педагогічної роботи;

· формування вмінь застосовувати теоретичні знання у конкретній практичній діяльності;

· ознайомлення з сучасними нетрадиційними методами і прийомами навчання, формами організації навчальної діяльності дітей на уроці, новими педагогічними технологіями;

· ознайомлення із сучасними засобами навчання, засвоєння методики їх використання;

· ознайомлення із психолого-педагогічними особливостями роботи зі здібними та обдарованими учнями.

- було проведено 8 засідань за такими темами: «Організація роботи вчителя. Календарно-тематичне та поурочне планування навчально-виховного процесу», «Розвиток творчих здібностей на уроках та в позаурочній діяльності», «Впровадження особистісно орієнтованих методів навчання», «Розробка і конструювання нестандартних уроків», «Конструювання відкритого уроку та його самоаналіз», «Використання інформаційних технологій на уроках», «Критерії оцінювання навчальних досягнень учнів», «Укладання бази контрольних матеріалів в тестовій формі»;

- з метою підвищення фахової майстерності в розкладі уроків були передбачені методичні дні для самоосвіти, розклад також враховував необхідність взаємовідвідування уроків стажистом та його наставником;

- заступники директора з навчальної роботи Гранкіна Л.А., Малиновська Ю.В. систематично надавали методичну допомогу вчителям у складанні календарно-тематичних та поурочних планів, активно залучали молодих вчителів до проведення відкритих уроків, предметних тижнів, роботи в методичних комісіях вчителів щколи, ознайомлювали з різними методами навчання та способами запровадження їх на уроках, використання нових інформаційних технологій;

- психолог Музика О.В. проводила бесіди “Про вікові особливості учнів”, допомагала вивчати індивідуальні і колективні запити дітей, надавала поради щодо вирішення проблемних ситуацій, допомагала у складанні психолого-педагогічної характеристики учнів та класних колективів;

- адміністрація школи відвідувала уроки молодих вчителів та виховні години, проводила їх детальний аналіз з наступними висновками та рекомендаціями;

- молоді вчителі залучались до організації та проведення предметних тижнів, шкільних олімпіад, міських та міжнародних конкурсів.

Спланована та проведена профорієнтаційна робота адміністрації школи та класних керівників сприяла рішенню завдань профорієнтації навчання випускників 9-х, 11-х класів, адаптації учнів 5-х класів до основної школи.

Методична рада залишилась організаційно – керівним ядром системи науково – методичної роботи в школі, координувала роботу методичних комісій та творчих груп вчителів. Пріоритетом у роботі колективу залишається науково – педагогічна творчість та пошукове співробітництво.

Протягом 2018-2019 навчального року по школі І – ІІІ ступенів № 300 в освітній процес впроваджуються інноваційні педагогічні ігрові, інтерактивні та оздоровчі технології (початкові класи), проектна технологія (старші класи), інноваційні форми роботи в рамках уроку, використовується ІКТ на уроках та у позакласній діяльності, здійснюється участь в пошуково-дослідницькій діяльності. Педради, наради, засідання ПМК, атестаційної комісії проходять за допомогою ІКТ.

В жовтні 2018 рокупедагогічним колективом школи було організовано та проведенорайонний науково-методичний семінар для вчителів української мови і літератури «Сучасний вчитель НУШ як провідник змін». За активну участь, вагомий внесок в організацію та проведення семінару можна відзначити таких вчителів: Двораковська К.В., Фузік Л.Л., Грагоренко Н.В., Малиновська Ю.В., Штиленко Т. В.

Вчителі школи мають публікації:

ПІБ вчителя Назва публікації Назва, № фахового видання
1 Черняк Л. М. «Інтегровані методи навчання під час вивчення біологіі» Інноваційна складова професійного розвитку сучасного вчителя.Метод кейс проф.знахідок,уроків та виховних заходів з досвіду роботи вчителів школи № 300. УДК 373.091.12:005.336(072) І – 67
2 Фузік Л. Л. «Лепбук як сучасна інтерактивна форма робота на уроках історії в умовах Нової української школи» Міністерство освіти і науки. Методичний кейс професійних знахідок, уроків та виховних заходів з досвіду роботи вчителів-учасників шкільного проекту «Успішний професійний розвиток учителів як складова освітнього лідерства в умовах Нової української школи». «Інноваційна складова професійного сучасного вчителя».
3 КозирС.О Педагогічні засади формування особистісно-зорієнтованого навчання в початкових класах сучасної української школи Іноваційна складова професійного розвитку сучасного вчителя: методичний кейс школи І-ІІІ ступеня №300 Деснянського району міста Києва. – Київ: ЮСТОН, 2018. – 168 с.
4 Лук’яненкоЮ.М. Урок-практикум «Перелітні та осілі птахи»
5 ПоповаЕ.Л. Гра-мандрівка «Екологічна подорож»
6 Погуца О.В. Олександр Олесь «Ярослав Мудрий» (урок української літератури) Інноваційна складова професійного розвитку сучасного вчителя, УДК 373.091.12:005.336] (072) І-67
7 Репецька Т.А. «Навчання – це твоя головна праця для твого блага і блага Батьківщини» (виховний захід для учнів 5-6 класів) Інноваційна складова професійного розвитку сучасного вчителя, УДК 373.091.12:005.336] (072) І-67
8 Штиленко Т.В. «Проектні технології як ефективний спосіб організації навчальної діяльності на уроках англійської мови». Інноваційна складова професійного розвитку сучасного вчителя. Методичний кейс проф.знахідок вчителів школи І-ІІІ ступенів №300 Деснянського району міста Києва. УДК373.091.12:005.336}(072)І-67
9 Любиш В. Г. «Таємниці чотирьох океанів » Газета – журнал Географія. « Краєзнавство. Туризм.»
10 Грінбойм Л.Й. «Україна і Київ у житті Михайла Булгакова» (урок-екскурсія) Інноваційна складова професійного розвитку сучасного вчителя, УДК 373.091.12:005.336] (072) І-67
11 Кузьмінська Н.А. «Інтерактивні технології можна представити як різновид активних методів навчання» (пофесійні знахідки) Інноваційна складова професійного розвитку сучасного вчителя, УДК 373.091.12:005.336] (072) І-67
12 Двораковська К. В. Основи практичної роботи сучасного вчителя у віртуальному середовищі (професійні знахідки) Навчально-методичне видання «Інноваційна складова професійного розвитку сучасного вчителя» (методичний кейс професійних знахідок), Видавництво «Юстон» УДК373.091.12:005.336(072)
13 Соколовська Олена Геннадіївна «Фінансова грамотність як одна з ключових компетенцій НУШ (професійні знахідки)» Інноваційна складова професійного розвитку сучасного вчителя. Метод кейс проф.знахідок,уроків та виховних заходів з досвіду роботи вчителів школи № 300. УДК 373.091.12:005.336(072) І - 67
14 Склярова Л.О. конспект уроку: «Презентація Новорічних виробів та листівок» Навчально-методичне видання «Інноваційна складова професійного розвитку сучасного вчителя» (методичний кейс професійних знахідок), Видавництво «Юстон» УДК373.091.12:005.336(072)

6. Навчальна діяльність учнів

Протягом 2018-2019 навчального року робота педколективу була спрямована на особистісно-зорієнтоване навчання і виховання школярів. Велика увага у школі приділяється охопленню дітей навчанням. Станом на 1 вересня 2018 року всі діти мікрорайону школи були охоплені навчанням в школі.

В 2018-2019 навчальному році школа здійснювала навчально-виховний процес за 5-денним тижневим режимом навчання у семестровій формі. Учні навчались лише на першій зміні. Для учнів 1-4 класів було створено 7 груп продовженого дня.

У 2018-2019 навчальному році в школі № 300 налічувалося 32 клас, з яких:


Ступінь Класи Кількість класів Кількість учнів на початок року Кількість учнів на кінець року
І 1-4 16 497 481
ІІ 5-9 14 438 412
ІІІ 10-11 2 42 37

У школі існує певна система роботи щодо профільного навчання, враховуючи потреби учнів, бажання батьків та можливості школи.

Підсумки роботи, проведеної протягом року, дають можливість стверджувати, що учні в основному володіють необхідними знаннями та уміннями з усіх предметів. Про це свідчить успішність учнів у 2018-2019 навчальному році:

Досягнення у навчанні 3-4 кл. 5-9 кл. 10-11 кл. Разом
Кількість учнів
Закінчили школу на 10-12 балів 55 12 0 67
Закінчили школу на 7-9 балів 120 100 11 231
Отримали свідоцтво про базову середню освіту з відзнакою 1
Нагороджені Золотою медаллю - - - -
Нагороджені Срібною медаллю - - - -
Отримали за рік «не атестовано»

Результати державної підсумкової атестації учнів, відвідані уроки протягом навчального року, результати проведених зрізів знань, підсумки олімпіад свідчать про те що більшість вчителів прагнуть забезпечити учнів знаннями, практичними уміннями та навичками, формують в них навички навчально – пізнавальної діяльності, стимулюють позитивне ставлення до знань.

Результати проведення ДПА в 4-х класах

Результати успішності і якості наведені в таблиці:

клас предмет к-сть учнів рівень навчальних досягнень % успішності % якості
високий достатній середній початковий
4-А математика 35 24 9 2 - 100% 91%
літературне читання та українська мова 35 14 13 8 - 100% 77%
4-Б математика 34 14 13 7 - 100% 79%
літературне читання та українська мова 34 5 19 10 - 100% 70%
4-В математика 34 8 18 7 - 100% 78%
літературне читання та українська мова 34 10 20 3 - 100% 91%
4-Г математика 25 10 6 9 - 100% 64%
літературне читання та українська мова 25 7 9 9 - 100% 64%

Результати проведення ДПА в 9-х класах

Українська мова Математика Біологія
Кількість учнів: 52 Кількість учнів: 52 Кількість учнів: 52
Кількість % Кількість % Кількість %
Початковий
Середній 14 27% 30 58% 8 15%
Достатній 25 48% 19 37% 25 48%
Високий 12 23% 3 6% 19 37%
Якість знань 71% 42% 84%

Досягнення учнів школи.

Учні школи брали активну участь у шкільних, районних, міських та міжнародних предметних олімпіадах, конкурсах що підтверджується наступними результатами:

ПІБучня клас предмет, назва конкурсу місце примітки
Верхомій Роман 4 ІІ етап Всеукраїнської олімпіади з англійської мови серед учнів 4х класів ІІІ місце Наказ РУО № 508/1 від 30.11.18
Тесленко Ольга ІІ етап Міжнародного конкурсу з української мови ім. Петра Яцика ІІ місце Наказ РУО № 494 від 23.11.18
Кудрицька Єлизавета ІІ етап Міжнародного конкурсу з української мови ім. Петра Яцика ІІІ місце Наказ РУО № 494 від 23.11.18
Антонова Вероніка ІІ етап Всеукраїнської олімпіади з української мови та литератури ІІ місце Наказ РУО № 474 від 16.11.18
Фомочкіна Крістіна ІІ етап Всеукраїнської олімпіади з російської мови та літератури ІІІ місце Наказ РУО № 538 від 21.12.18
Бардюк Дарина 7 ІІ етап Всеукраїнської олімпіади з хімії ІІІ місце Наказ РУО № 524 від 13.12.18
Шульженко Владислав 8 ІІ етап Всеукраїнської олімпіади з біології ІІІ місце Наказ РУО № 518 від 07.12.18
Юзефович Софія 10 ІІ етап Всеукраїнської олімпіади з біології ІІІ місце Наказ РУО № 518 від 07.12.18
Вакулович Денис 8 ІІ етап Всеукраїнської олімпіади з математики ІІІ місце Наказ РУО № 505 від 30.11.18
Россада Олександр ІІ етап Всеукраїнської олімпіади з комп’ютерної анімації ІІІ місце Наказ РУО № 547 від 26.12.18
Міронішина Анна 11 І (районний) етап Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт МАН України ІІ місце Історія України Наказ РУО № 535 від 20.12.18
Команда учнів школи: Бєлікова Катерина, Несіна Єлизавета, Корост Ангеліна. Семко Віталій Шишова Аліна Драган В’ячеслав Міронішена Анна 9А 9А 9А 9Б 8В 10 11 Національно-патриотичний квест «Гомін серця» ІІІ місце Наказ РУО № 76 від 27.02.19
Команда учнів 5-6 класів IX Міжнародний мовно-літературний конкурс учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка ----- брали участь
Команда учнів 5-11 класи Всеукраїнська українознавча гра «Соняшник» Переможці - 26 Брали участь -72
Команда учнів 5-11 класи Всеукраїнські інтернет-олімпіади «На урок» з української мови та літератури Переможці - 3 Брали участь -24
Панасенко Оля 8-Б ХІХ Всеукраїнський конкурс учнівських робіт «Історія і уроки Голокосту» І місце
Команда учнів 8,9 кдасів Районний етап інтелектуальної гри «Інтелект-турнір». ----- Брали участь - 8
Команда учнів 8-9 «Година спілкування» на тему: «Протидія булінгу» за участю представника територіального управління юстиції міста Києва Шпака Радіона Володимировича ---- Брали участь - 107
Команда учнів 1-11 Освітній учнівський хаб «Зупинимо булінг разом!» ----- Брали участь - 123
Команда учнів 1-8 Гра-конкурс «Стежинами наших прав» для учнів молодших класів --- Брали участь - 324
Команда учнів 5-11 Дайджест презентацій «Торгівля людьми та сучасні її прояви» ---- Брали участь - 296
Команда учнів 1-5 Перегляд мультфільму «Казки в країні прав» для молодших школярів --- Брали участь - 293
Команда учнів 9-11 класів Виставка стіннівок на правову тематику. ---- Учні 9-11 класів
Команда учнів 8-9 класів Виставка періодичних видань на правову тематику в шкільній бібліотеці ---- Брали участь - 20
Команда учнів 7-9 Поновлення шкільних та класних куточків «Права дитини» ------ Брали участь - 20
Команда учнів 9 класів Екскурсія до Дніпровського районного суду м. Києва на День відкритих дверей учнів 9-х класів. ------ Брали участь – 22
Команда учнів 1-4 «Кенгуру» (математика) Переможці -23 Брали участь- 62
Команда учнів 1-4 «На урок» (інформатика) Переможці -12 Брали участь -31
Команда учнів 1-4 «Безпечний Інтернет» (інформатика) Переможці -18 Брали участь -26
Команда учнів 1-4 «Соняшник» (українська мова) Переможці -30 Брали участь -56
Команда учнів 5-8 клас Всеукраїнський конкурс з англійської мови «ГРИНВІЧ». Переможці -14 Брали участь -25
Команда учнів ЕКОГРАД 4 місце Брали участь -7
Команда учнів Всеукраїнська інтернет-олімпіада з інформатики «На урок» І місце -3, ІІ місце-5. Брали участь -56
Команда учнів Міжнародний конкурс з інформатики та комп’ютерного мислення «Бебрас» Відмінно-1, добре-4. Брали участь -21
Команда учнів Всеукраїнський конкурс з інформатики «Безпечний інтернет» Диплом І ступеня-24, диплом ІІ ступеня-17, диплом ІІІ ступеня-7. Брали участь -61
Команда учнів 5-8 Кенгуру Переможці -16 Брали участь-47
Команда учнів 2-4 Онлайн олімпіада «На урок» (фінансова грамотність) Переможці -2 Брали участь -8
Команда учнів 5-8 Онлайн олімпіада «На урок» (математика) Переможці -1 Брали участь -19
Панасенко Ольга Охорона праці очима дітей 1місце в районі Брали участь -2
Гарлушко Вікторія Пожежна безпека очима дітей 1 місце в районі, 3 місце в Києві Брали участь -1
Команда учнів 5-7 Інтелектуально-розважальна гра «Найкмітливіший» Переможці -14 Брали участь -30
Команда учнів 5-7 Вікторина «Знавці трудового навчання» Переможці -9 Брали участь -15

7. Робота з обдарованими дітьми

Багато уваги в цьому навчальному році вчителі приділяли роботі з обдарованими дітьми. Створено єдину систему інформаційно-навчального простору для розвитку і підтримки обдарованої учнівської молоді також умови для реалізації творчого потенціалу та обдарованості. В школі існує система роботи з обдарованими дітьми:

Виявлення обдарованих дітей Конкурсний відбір, діагностика. Створення банку даних із урахуванням типів обдарованості
Створення належних умов для розкриття потенційних можливостей дітей Через залучення сім’ї, роботу практичного психолога, факультативи, індивідуальні консультації, конкурси, олімпіади, інтелектуальні ігри
Максимальне розкриття обдарованості та якнайповніша реалізація можливостей Індивідуальні консультації, предметні тижні, традиційні свята. Спільна робота з ВНЗ, МАНом
Формування колективу вчителів, які готові працювати з обдарованими дітьми Участь учителів у роботі журі ІІ етапі всеукраїнських олімпіад.
Науково – дослідницька робота вчителів Написання дидактичних матеріалів
Моральне стимулювання саморозвитку Рейтинг учнів. Нагородження грамотою.
Критерії результативності Участь в олімпіадах, МАНі, вступ до ВНЗ. Статистичний аналіз

Цього року в нашій школі був запроваджений загальношкільний конкурс «Учень року» з метою стимулювання активної творчої праці учнів у процесі навчання, громадсько-організаційної, культурної, мистецької, спортивної діяльності, пошуку обдарованих учнів і створення умов для їхнього подальшого творчого зростання. Впродовж року в конкурсі взяли участь учні 5-11 класів нашої школи без будь-яких обмежень. Враховувалася активність дітей у олімпіадах та МАНах, предметних тижнях, шкільних, районних, міських та всеукраїнських конкурсах, участь у громадському житті школи. До уваги брався також результат річного оцінювання (середній бал) учнів. Нагороди «Учень року» були вручені на останньому дзвонику. Кращими учнями школи конкурсною комісією визнані 10 учнів школи.

10 місце посіла учениця 8-Б класу, яка набрала 125 балів - Романова Анастасія

9 місцепосіла учениця 5-В класу, яка набрала 127 балів – Тесленко Ольга

8 місцепосіла учениця 11-А класу, яка набрала 130 балів – Коломієць Вікторія

7 місцепосіла учениця 11-А класу, яка набрала 135 балів – Лукашова Віталіна

6 місце посіла учениця 8-Б класу, яка набрала 150 балів –

Кремень Діана

5 місце посів учень 8-А класу, який набрав 157 балів –

Мазухін Олександр

4 місце посів учень 9-А класу, який набрав 194 балів – Вездецький Максим

3 місце посів учень 9-А класу, який набрав 243 балів – Сутковий Костянтин

2 місце посіла учениця 9-А класу, яка набрала 255 балів – Фомочкіна Крістіна

1 місцепосіла учениця 8-Б класу, яка набрала 743 балів – Панасенко Ольга

Важливу роль у роботі з обдарованими відіграє своєчасне виявлення обдарованих дітей. Діагностика обдарованості допомагає вирішити багато завдань, дає можливість створити оптимальні умови для становлення їхнього розвитку. Вивчення розпочинається з молодших класів на основі спостережень, спілкування з батьками, де вчитель працює у тісній співдружності із психологом. Вивчаються психологічні особливості, мова, пам’ять, логічне мислення кожної дитини, враховуються її успіхи в будь-якій діяльності. На другому етапі - діагностичному (5-8 класи) проводиться індивідуальна оцінка творчих можливостей і здібностей дитини психологом школи, педагогами. На третьому етапі (9-11 класи) йде формування, поглиблення і розвиток індивідуальних здібностей дитини. У школі створено банк методик дослідження обдарованості учнів. Школа покликана розвинути в учнів в першу чергу академічний талант.

Тому першочерговим завданням, над яким працює колектив закладу в цьому напрямку, є :

1. Формування та розвиток індивідуальних пізнавальних здібностей:

• Засвоєння щонайбільшого обсягу наукової інформації, на яку здатна конкретна дитина;

• Засвоєння прийомів, способів застосування наукових знань для самовдосконалення;

• Володіння рідною мовою і найбільш поширеними світовими мовами та відповідними навичками спілкування з людьми;

• Володіння сучасними технічними засобами збереження, опрацювання, передачі інформації;

• Засвоєння технології мисленнєвої діяльності (аналіз, синтез, абстрагування, порівняння, узагальнення);

• Допитливість та творча наснага, індивідуальний стиль навчання та пізнання світу.

2. Виявлення творчих здібностей дітей і створення сприятливих умов для їх реалізації та розвитку.

3. Забезпечення необхідних умов для розвитку емоційної сфери обдарованої дитини

Педагогічний колектив школи прагне створити освітнє середовище, в якому є всі умови для формування принципово нової особистості: творчої, самостійної, гуманної, національно свідомої ,здатної цінувати себе і поважати інших, адаптованої до життя в нових умовах.

8.Виховна та позакласна робота школи

Метою виховного процесув школі у 2018-2019 н. р. було виховання і розвиток вільної, духовно багатої, життєлюбної, талановитої особистості, що володіє знаннями про природу, людину і суспільство, готова до творчої діяльності і дотримується принципів моральної поведінки.

Головні завдання виховного процесу:

1. Навчити учнів мислити та розвивати їхні розумові здібності.

2. Формувати пізнавальні інтереси школярів.

3. Виявляти й розвивати творчі здібності та задатки учнівської молоді.

4. Забезпечувати моральні стосунки в учнівському колективі.

5. Навчати учнів любити людей та життя.

6. Прилучати до духовних національних і загальнолюдських цінностей.

7. Формувати моральне ставлення до людини, праці, природи, батьківщини.

8. Формувати та розвивати риси характеру кожного учня на основі принципу природо відповідності за програмою духовного і морального вдосконалення.

9. Розвивати комунікативні здібності учнів.

Державотворення, що відбувається в сучасній Україні, потребує нової педагогіки. Це актуальна проблема, бо від того, які напрями будуть обрані в навчально-виховній системі, які пріоритети в формуванні та становленні особистості будуть визначені, залежатиме майбутнє України.
Тому, система виховної роботи школи направлена на:

Ø оволодіння вихованцями знаннями, вміннями, навичками і технологіями формування та розвитку життєвої компетентності в найголовніших сферах людського життя;

Ø залучення молоді до безпосередньої участі у формуванні та реалізації програм, що стосуються суспільства взагалі й молоді зокрема;

Ø реалізацію творчого потенціалу молоді в інтересах її становлення та самореалізації, формуванню морально-правової культури, здорового способу життя, профілактики негативних явищ у молодіжному середовищі;

Ø підтримку молодіжних громадських організацій, розвитку різноманітних форм учнівського самоврядування, поглибленню молодіжних контактів;

Ø розвиток в учнівської молоді умінь розробляти та реалізувати соціальне значущі проекти, створенню умов для самореалізації в суспільне значущій діяльності;

Ø залучення юнаків і дівчат до активної участі в державотворчих процесах України;

Ø розробку, апробацію та впровадження в практику роботи нових методик, зорієнтованих не на консервативне відтворення традиційних дії й поведінки, а на передбачення творчої участі кожного вихованця у формуванні життєвої компетентності;

Ø становлення особистості як активного творця своєї життєвої долі.

Педагоги школи глибоко усвідомлюють, що соціальна адаптація учнів, розуміння ними своїх прав та свідомого виконання обов’язків у значній мірі залежить від правильно визначених та обраних шляхів реалізації виховного процесу. Тому пріоритетними питаннями у виховній роботі школи залишається забезпечення всебічного розвитку особистості, сприяння її самовихованню й самореалізації. У зв'язку з цим виховна діяльність школи протягом навчального року була спрямована згідно напрямків:

• Превентивне виховання.

• Морально – етичне виховання.

• Художньо – естетичне виховання.

• Громадянсько – патріотичне виховання.

• Трудове виховання.

• Фізичне виховання і пропаганда здорового способу життя.

• Екологічне виховання.

Основними ідеями, які лягли в основу виховної системи школи, є ідея гуманізму, педагогіки співробітництва, загального піклування, формування єдиного виховного простору. В Законі України «Про загальну середню освіту» особлива увага приділяється вихованню громадянина-патріота своєї держави, який готовий до подальшого навчання та трудової діяльності зі своїми політичними переконаннями, формуванню творчої особистості, свідомого відношення до своїх обов’язків; формуванню навичок здорового способу життя. Одним із основних завдань, які поставив перед собою педагогічний колектив школи – це створення належного освітнього середовища для розвитку здорової дитини, оволодіння навичками безпечного життя і здорової поведінки, формування в учнів свідомого ставлення не лише до власного життя і здоров’я, а й оточуючих. Характер виховання повинен передбачити глибоке розуміння вчителем фізіологічної природи вихованців їх індивідуальні риси та можливості, повагу до особистості дитини.

Виховна робота організована й проводиться в різних формах і на­прямках: патріотичне виховання, правове, морально-етичне, художньо-есте­тичне, фізичне, екологічне, гурткова робота, робота з батьками, туристко-краєзнавча, шкільне самоврядування.

Організація та проведення заходів у навчальному закладі:

№ з/п Дата проведення заходу Форма проведення заходу Назва заходу Аудиторія (к-ть учнів/ вчителів/ батьків) Запрошені особи (ПІБ, посада, організація) Примітка (результативність)
1. Вересень Спортивна гра Козацькі забави 7-8 класи Адміністрація класні керівники, вчителі-предметники Дипломи
2 13.09.2018 флешоб Спортивна перерва 1-4 класи Адміністрація, класні керівники, вчителі
3 17.09.2018 вікторина Історія українського спорту 5-6 класи Адміністрація, класні керівники, вчителі
4 21.09.2018 флешмоб «Мир на планеті дарують всім дітям» 7-9 класи Адміністрація, класні керівники, вчителі
5 27.09.2018 Конкурс туристичної пісні «Ватра» 5-11 Адміністрація, класні керівники, вчителі Грамоти
Квест «Юні туристи» 1-4 Адміністрація, класні керівники, вчителі Грамоти
6 26-28.09 Єдина виховна година «Трагедія Бабиного Яру» 1-11 Адміністрація, класні керівники, вчителі
7 01.10.2018 Акція «Подаруй книгу дітям» 7-9 Адміністрація, класні керівники, вчителі
8 05.10. 2018 Витавка поробок з природнього матеріалу «Осінні барви» 1-11 Адміністрація, класні керівники, вчителі Грамоти
9 11.10.2018 Брей-рінг «Права та обов’язки громадян України» 9-10 Адміністрація, класні керівники, вчителі Дипломи
10 12.10.2018 Конкурс малюнків «Прийшла покрова, землю услала» 1-4 Адміністрація, класні керівники, вчителі
11 12.10.2018 Козак-квест 5-7 Адміністрація, класні керівники, вчителі Дипломи
12 12.10.2018 Змагання -гра «Геймо, хлопці» 8 класи Адміністрація, класні керівники, вчителі Дипломи
13 12.10.2018 Єдина виховна година «День захисника України» 1-11 Адміністрація, класні керівники, вчителі
14 17.10.2018 Конкурс ерудитів «Що я знаю про державу Україну» 7-8 Адміністрація, класні керівники, вчителі Подяки
15 18.10.2018 Театралізоване заняття Школа гарних манер 5-7 Адміністрація, класні керівники, вчителі
16 19.10.2018 Презентація класу Посвята в п’ятикласники 5 класи Адміністрація, класні керівники, вчителі Сертифікати
17 22-26.10 Акція Зроби свою школу чистою» 1-11 Адміністрація, класні керівники, вчителі
18 Листопад Конкурс малюнків, плакатів «Бережи планету Земля» 1-8 Адміністрація, класні керівники, вчителі
19 08.11.2018 Урок пам’яті до Дня визволення Києва від фашистська загарбників «Ніщо не забуто, ніхто не забутий» 9-11 Адміністрація, класні керівники, вчителі
20 07.-09.11.2018 Екскурсії до музею II Світової війни 8-9 Адміністрація, класні керівники, вчителі
21 16.11.2018 Години спілкування «Що означає толерантність» 1-11 Адміністрація, класні керівники, вчителі
22 16.11.2018 Ярморок солодощів «З любов’ю в серці» 1-11 Адміністрація, класні керівники, вчителі Дипломи
23 21.11.2018 Єдиний урок –реквієм До Дня Гідності і Свободи» «Вони пішли у вічність, щоб Україну зберегти 1-11 Адміністрація, класні керівники, вчителі
24 23.11.2018 Круглий стіл До Дня пам’яті жертв голодомору та політичних репресій» «Запали свічку» 8-9 Адміністрація, класні керівники, вчителі
25 28.11.2018 Загальношкільна Акція «Годівничка» 1-7 Адміністрація, класні керівники, вчителі
26 26.11.-30.11.2018 Конкурс малюнків «Допоможимо птахам зиму зимувати» Адміністрація, класні керівники, вчителі
27 30.11.2018 Акція до Міжнародного Дня боротьби з СНІДом «Червона стрічка» 1-11 Адміністрація, класні керівники, вчителі
28 03.12.2018 Фестиваль добра до Дня людей з обмеженими можливостями «Людина починається з добра 1-11 Адміністрація, класні керівники, вчителі Дипломи
29 06.12.2018 Урок мужності «Вони стоять на захисті Батьківщини» 1-11 Адміністрація, класні керівники, вчителі
30 06.12.2018 Військово-спортивні змагання «Майбутнє України в наших руках» 4-6 Адміністрація, класні керівники, вчителі Грамоти
31 19.12.2018 Акція- привітання «Всі ми разом» 1-11 Адміністрація, класні керівники, вчителі
32 17.12.-21.12.2018 Благодійна акція (допомога бійцям АТО «Від серця до серця» 1-11 Адміністрація, класні керівники, вчителі
33 20.12.-21.12 Новорічні ранки Світ новорічних фантазій» Адміністрація, класні керівники, вчителі
34 20.12.-21.12 Конкурс поробок з вторсировини «Збережи ялинку» 1-11 Адміністрація, класні керівники, вчителі
35 08.01. 11.01.2019 Акція «Нагодуй птахів взимку, 1-11 Адміністрація, класні керівники, вчителі
36 22.01.2019 Флешмоб до Дня Соборності «Українці-єдина нація» 1-11 Адміністрація, класні керівники, вчителі
37 22.01.2019 Єдиний урок «Соборна Україна» 1-11 Адміністрація, класні керівники, вчителі
38 27.01.2019 Година спілкування До Дня пам’яті жертв голокосту» «Пам’ятні дзвони по дітях твоїх, Україно 6-11 Адміністрація, класні керівники, вчителі
39 30.01.2019 Виховна година до Дня пам’яті Героїв Крут «Молодь за волю України» 1-11 Адміністрація, класні керівники, вчителі
40 08.02.2019 Конференція до Міжнародного Дня нуки «Бенефіс науковців» 3-11 Адміністрація, класні керівники, вчителі
41 15.02.2019 Спортивні змагання «Тато, мама,я-спортивна сім’я» 1-5 Адміністрація, класні керівники, вчителі Дипломи, подарунки
42 20.02.2019 Урок мужності до Дня пам’яті Героїв небесної сотні «Вони вмирали за нашу свободу» 1-11 Адміністрація, класні керівники, вчителі
43 28.02.2019 Загальношкільне свято «Широка масляна» 1-11 Адміністрація, класні керівники, вчителі Подарунки
07.03.-14.03.2019 Загальношкільний конкурс читців «Звучать Тарасові слова» 1-11 Адміністрація, класні керівники, вчителі Дипломи
44 11.03.2019 Конкурс малюнків Мистецтво та поезія» 5-7 Адміністрація, класні керівники, вчителі
45 14.03.2019 Єдина виховна година «День українського добровольця» 1-11 Адміністрація, класні керівники, вчителі
46 15.03.2019 Конкурс «Міс і Містер 300 школи 7-10 Адміністрація, класні керівники, вчителі Дипломи, подарун-ки
47 18.03.-22.03.2019 Конкурс малюнків «Збережи первоцвіти» 5-7 Адміністрація, класні керівники, вчителі
48 22.03.2019 Акція «За чисте довкілля» 1-11 Адміністрація, класні керівники, вчителі
49 05.04.2019 Толока (благоустрій) «Зелена весна» 1-11 Адміністрація, класні керівники, вчителі
50 11.04.2019 Загальношкільний конкурс «Міс Україночка» 1-4 Адміністрація, класні керівники, вчителі Дипломи, подарун-ки
51 12.04.2019 Акція до Дня довкілля «Чиста планета» 1-11 Адміністрація, класні керівники, вчителі
52 22.04-26.04.2019 Виставка експозицій крашанок до Великодня «Сокральне мистецтво» 1-11 Адміністрація, класні керівники, вчителі
53 26.04.2019 Єдиний урок «Дзвони Чорнобиля» 1-11 Адміністрація, класні керівники, вчителі
54 29.04.2019 Гра квест для майбутніх першокласників День відкритих дверей Адміністрація, класні керівники, вчителі Подарун-ки
55 08.05.2019 Флешмоб «Пам’ятаємо! Перемагаємо! 5-6 Адміністрація, класні керівники, вчителі
56 08.05.2019 Урок мужності «Ці дні у пам’яті народній» 1-11 Адміністрація, класні керівники, вчителі
57 10.05.2019 Кінолекторій «Доля жінок у війні» 9 класи Адміністрація, класні керівники, вчителі
58 08.05.2019 Майстер клас «Виготовлення червоних маків» 4-6 Адміністрація, класні керівники, вчителі
59 13.05.2019 Фестиваль OSCAR DANCE 2-10 Адміністрація, класні керівники, вчителі Дипломи, статуетка
60 15.05.2019 Виставка творчих робіт до Дня матері «Подарунок мамі» 1-7 Адміністрація, класні керівники, вчителі
61 17.05.2019 Фестиваль «Країнами Європи» 10 Адміністрація, класні керівники, вчителі Диплом
62 20.05.2019 Круглий стіл «Репресіям – НІ» 8-10 Адміністрація, класні керівники, вчителі
63 24.05.2019 Години спілку-вання «Українці європейська нація» 1-11 Адміністрація, класні керівники, вчителі

Активну участь учні школи приймали у районних та міських заходах, за що були нагороджені дипломами та грамотами. Учні школи посіли ІІІ місце у районному етапі «Київський вальс».

9. Робота за напрямом гурткової роботи

«Гуртки – важлива форма виховання підлітків. Цінність гурткової роботи полягає в тому, що кожен може протягом тривалого часу випробувати свої здібності, задатки, пробувати в конкретній справі свої схильності, знайти улюблену роботу. Без гуртків, в яких вирує допитлива думка, не можна уявити ні інтелектуального, ні емоційно-естетичного виховання. Кожен гурток - центр творчої праці і повноцінного інтелектуального життя.»

В. О. Сухомлинський

Позакласна діяльність охоплює всю освітньо-виховну роботу в позакласний час і спрямована на забезпечення потреб особистості у творчій самостійній діяльності за інтересами, стимулювання її творчого самовдосконалення та задоволення потреб дітей і молоді у професійному самовизначенні відповідно до їх здібностей. Характерною особливістю позакласної і позашкільної роботи є те, що вона здійснюється на основі добровільності: кожен учень за власним бажанням вибирає для себе той чи інший вид діяльності.

Мета виховання- сформувати людину з незалежним високорозвиненим розумом, людину, яка реалізує в житті свою незалежну думку. Усі діти талановиті. Необхідно допомогти дізнатися про свої здібності. Під час занять у гуртку, дитина пізнає ідеали та розвивається розумово, соціально, духовно.

Інформація про гуртки та спортивні секції закладу освіти

№ з/п Назва гуртка/секції Керівник (ПІБ) Кількість груп Кількість годин Кількість дітей, які відвідують гурток
Напрям роботи: еколого-натуралістичний
1 Юні охоронці природи ЛещинерР.Й 1 6 16
Напрям роботи: військово-патріотичний
2 Сокіл «Джура» Власенко В.В. 1 9 15
Напрям роботи: суспільно-реабілітаційний
3 Маленький розумник ЛещинерР.Й. 1 4 16
4 Граматика ефективного спілкування ЛещинерР.Й 1 4 16
Напрям роботи: гуманітарний
5 Дебати ЛещинерР.Й 1 4 18
Напрям роботи: фізкультурно-спортивний
6 Фізкультурно-оздоровчий гурток «Флорбол» Харченко Л.В 1 6 15
7 «Загальна фізична підготовка» Пилипович М.В 1 6 15
8 Спортивний гурток «Футбол» Якунь О.Ю 1 3 15
9 «Шахи» Агейченко С.В 1 6 15
10 «Загальна фізична підготовка з елементами боротьби дзюдо» Наухацька О.О. 1 3 15
11 «Хореографія» Цап В.І 6 30
12 Спортивне орієнтування Любиш В.Г 1 6 15

10. Робота за напрямом роботи «трикутника»

(співпраця педагогічного колективу, батьківської громадкості та учнівського самоврядування)

Основною метою є підвищення рівня духовних, моральних цінностей і авторитету родини, створення сприятливих умов для її всебічного розвитку як основи суспільства та держави

Ø формувати розуміння того, що сім’я – це запорука міцності держави

Ø надання допомоги родинам у формуванні, збереженні та розвитку традиційних родинних звичаїв

Ø сприяння соціальній та громадській активності родини

Ø розширення традиційних духовних цінностей родини

Ø сприяння партнерським стосункам у родині

Ø формування у батьків розуміння важливості ролі родини у житті суспільства, вихованні нового покоління

Ø формування у підлітків розуміння пріоритету виховання дітей у родині та гуманних взаємин між членами кожної родини та в суспільстві

Ø діагностування соціально-психологічного портрету родини

Досягнення цієї мети передбачає інтеграцію виховних сил школи та родини, створення умов для отримання дорослими і дітьми досвіду ділової конструктивної взаємодії, що у свою чергу веде за собою необхідність вивчення рівня педагогічної культури батьків, сімейно-побутових умов учнів, надання допомоги батькам у родинному вихованні через систему педагогічного навчання, пропаганду кращого досвіду родинного виховання, залучення батьків до організації навчально- виховної роботи.

Вплив сім’ї на дитину унікальний, а багато в чому незамінний, тому з батьками здійснюються такі заходи:

- бесіди;

- анкетування;

- обстеження матеріально-побутових умов;

- батьківські збори;

- загальношкільні конференції;

- участь у благодійних акціях (концертах, святах);

- педагогічні читання (на батьківських зборах, конференціях);

- день відкритих дверей;

- тренінги;

- спільні свята з учнями;

- участь у проведенні уроку чи серії уроків;

- керування гуртками;

- проведення екскурсій;

- спортивні змагання;

- виготовлення виробів із природних матеріалів.

Орієнтовані плани бесід:

- мотивація навчання, інтереси дитини, життєві плани;

- дозвілля;

- виявлення причин відставання дитини в навчанні;

- виявлення обдарованості та розвитку здібностей дитини;

- спільне піклування про здоров’я дітей;

- попередження та подолання конфліктів з однокласниками, батьками;

- розвиток пізнавального ставлення до світу.

Учнівське самоврядування «Перспектива» будується на підставі співзвучних потреб дитини на суспільстві. Головною задачею педагогів у цій системі є постійна підтримка мотиваційно-потребнісної сфери дитини, тобто підтримання такого стану, за якого стає необхідним постійне самовдосконалення та бажання і наміри стати гідним громадянином держави. Разом із тим реалізація завдань з організації учнівського самоврядування в школі пов’язана з необхідністю подолання такої суперечності: з одного боку, самоврядування потребує самостійності школярів, з іншого – воно неможливе без удосконалення педагогічного керівництва. Самоврядування не означає залишення дітей сам на сам, а є об’єктом і результатом найскладнішої, найвищої форми керівництва дитячим колективом. Президентом УС 2018- 2019 н.р. була учениця 8-Б класу Панасенко Ольга, яку обрали 2018 році на загальношкільних виборах. Структура учнівського самоврядування:

· Студія освіти

· Студія профілактики

· Студія культури

· Студія юстиції

· Студія інформації

· Студія»Патріот»

· Студія спорту

· Студія екології

· Студія зв’язку з лідерами початкових класів

У 2018-2019 н.р. робота Учнівської Ради – школи І-ІІІ ступенів № 300 Деснянського району міста Києва була спрямована на формування в учнів активної життєвої позиції, їх соціальної підготовки до активної участі в демократичному управлінні суспільством. Відповідно до основних положень громадянського виховання в системі розвитку та діяльності планувались всі виховні заходи. Учнівське самоврядування, яке містить потужний виховний потенціал, сприяє створенню умов і можливостей для самореалізації молоді, виховання соціально активної особистості, залученню її до різноманітних сфер соціальних відносин, соціальної практики.

Підвищення статусу члена Учнівської Ради посприяло значному розвитку активності школярів. Дієвість Учнівської Ради забезпечила учнівській молоді оволодіння ключовими життєвими компетенціями, вироблення у неї життєстійкості, життєздатності; вчить повноцінно жити й активно діяти за нових соціально-економічних умов, адекватно реагувати на зміни; постійно досконалюватись, досягати успіху.
Члени Учнівської Ради школи мають певний досвід роботи, володіють організаторськими й комунікативними здібностями. У них є значний життєтворчий потенціал, який щене до кінця розкритий.
Метою діяльності Учнівської Ради є розвиток творчого потенціалу дітей та юнацтва, захист їх прав та інтересів, залучення до участі у громадському житті.
Завдання:

· вивчення і аналіз реального процесу діяльності учнівського самоврядування в школі;

· розбудова демократичної системи учнівського самоврядування; розробка механізмів їх взаємодії і координації;

· стимулювання розвитку реалізації лідерського потенціалу юнаків та дівчат у різних сферах їх життєдіяльності;

· забезпечення умов для повноправної участі учнівської молоді у прийнятті рішень, широкого залучення молоді до формування органів самоврядування знизу доверху;

· проведення моніторингу та оцінки ефективності діяльності та якості результатів учнівського самоврядування;

· орієнтація на новітні підходи і функції учнівського самоврядування, формування і розвиток в дітей та учнівської молоді позитивно спрямованих соціально значущих якостей, їх активного прояву в інтересах особистості, суспільства і держави.

Основними функціями є:

· організаторська – самостійно керує свою суспільно корисною діяльністю;

· виховна – стає носієм моральних переконань;

· стимулююча – сприяє формуванню морально-ціннісних стимулів усіх суспільно корисних справ, регулює поведінку своїх членів, їх відносин.

Основні заповіді в діяльності учнівського самоврядування:

· Робити добро!

· Любити своїх близьких!

· Допомагай іншим людям!

· Не лінись і не шукай виправдання своїм недолікам!

· Знайди свою мету в житті!

· Пізнай світ і себе!

· Внось у своє життя новизну!

Учнівське самоврядування сприяє виробленню в учнів певних якостей:

· відповідальність за доручену справу, за колектив, за все, що відбувається навколо;

· принциповість – уміння критикувати, належним чином сприймати критику, давати об’єктивну оцінку своїм вчинкам та вчинкам оточуючих;

· самостійність;

· готовність, залежно від конкретних умов, знаходити правильне рішення, долати труднощі;

· творче ставлення до дійсності;

· вміння виявити ініціативу, вносити в будь-яку справу свої зусилля, думки, пропозиції.

У школі УС «Перспектива» започатковано проект «Школа добра та успіху», співпраця з благодійною організацією «ОВЕС» (збір пластику на протези бійцям АТО), співпраця громадською організацією рух «НИТКА».

За 2018-2019 н.р. учнівським самоврядуванням були проведені фестивалі: «Фестиваль Добра», Фестиваль Милосерддя», фестиваль «OSCAR DANCE», фестиваль «Країнами Європи», акції: «Допоможемо бійцям АТО», «Діти-дітям», «Добро на Різдво, були проведені тижні: «Тиждень счастья», «Тиждень Доброти», «Тиждень Посмішки», «Тиждень успіху», «Тиждень якості», дні учнівського самоврядування.

11. Робота за напрямом інклюзивної освіти

Інклюзивне навчання дітей з особливими освітніми потребами організовувалося відповідно до

Постанови Кабінету Міністрів від 15 серпня 2011 р. № 872 «Про затвердження Порядку організації інклюзивного навчання у загальноосвітніх навчальних закладах» (Із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 588 від 09.08.2017)

У 2018-2019 н. р. на базі 1-Г класу було організоване інклюзивне навчання з учнями Чередником Захаром, Коберником Ілльйою. На базі 2-В класу продовжено інклюзтвне навчання з Аудучинок Ілльйою.

З метою активізації роботи щодо вирішення концептуальних теоретичних і організаційних питань інклюзивної освіти та впровадження її в навчальний процес у школі було створено консультативно-педагогічну групу з питань інклюзивної освіти дітей з ООП. Робота проводилася згідно з відповідним планом заходів.

Навчання в інклюзивних класах здійснювалося за Типовими навчальними планами, програмами, підручниками та посібниками, рекомендованими Міністерством освіти і науки України для загальноосвітніх навчальних закладів.

Навчально-виховний процес у класах з інклюзивним навчанням здійснювався відповідно до робочого навчального плану школи. З урахуванням індивідуальних особливостей дітей з ООП було складено індивідуальні навчальні плани відповідно до висновків та рекомендацій ПМПК щодо вибору для дитини навчальної програми.

Розклад уроків для учнів з ООП складався з урахуванням індивідуальних особливостей їх навчально-пізнавальної діяльності, динаміки працездатності протягом дня і тижня та з дотриманням санітарно-гігієнічних вимог.

Корекційно-розвиткова робота проводилася з педагогами, психологом, логопедом відповідно до затвердженого директором школи календарно-тематичного планування.

Відповідно до Типових штатних нормативів загальноосвітніх навчальних закладів, затверджених наказом Міністерства освіти і науки України від 06.12.2010 № 1205 «Про затвердження Типових штатних нормативів загальноосвітніх навчальних закладів, згідно з наказом управління освіти у школі введені посади асистента вчителя інклюзивного класу.

Протягом 2018-2019 н. р. асистентами вчителя Артюх Я.О., (0,5 ставки в 2-В), Музика О.В. ( 0,5 ставки в 1-Г), Лещінер Р.Й. Музика О.В. ( 0,5 ставки в 1-Г) велася необхідна документація.

На контролі спеціальної служби школи був патронаж сімей, в яких проживають діти даної категорії.

В 2018-2019 навчальному році вчитель інклюзивного класу Танасюк Л.М. приймала участь у конкурсі учитель року і зайняла ІІ місце в місті в Києві.

Вчитель інклюзивного класу Танасюк Л.М. неодноразово відвідувала науково-практичні конференції «Інклюзія в системі освіти міста Києва», що проходили під патронатом Голови Благодійного Фонду Марини Порошенко.

Протягом року проводилися засідання консультативно-педагогічної групи з питань інклюзивної освіти дітей з особливими освітніми потребами.

На засіданнях методичного об єднання вчителів початкових класів вчитель Танасюк Л.М. виступала з доповіддю на тему «Розвиток творчих здібностей учнів з особливими освітніми потребами», асистент вчителя, соціальний педагог Артюх Я.О. доповідала про ігрову діяльність в умовах ГПД з учнями даної категорії. Протягом року учні з ООП залучалися до свят, виховних годин, акцій, концертів, що проводилися у класі та в школі.

12. Робота за напрямом соціально незахищеної

категорії учнів

У своїй діяльності педколектив керується Конституцією і законами України, Указами Президента України, рішеннями Кабінету Міністрів України і органів управління освіти всіх рівнів з питань освіти і виховання учнів; правилами і нормами охорони праці, техніки безпеки і пожежної безпеки, а також Статутом школи (в тому числі Правилами внутрішнього трудового розпорядку, наказами і розпорядженнями директора), дотримується положень Конвенції про права дитини та нормативних документів з охорони дитинства.

На початок навчального року були підготовлені списки учнів пільгових категорій. Кількість дітей у них

становить:

· сиріт і позбавлених батьківського піклування – 10;

· інвалідів – 16;

· чорнобильців – 25;

· малозабезпечених- 7;

· багатодітних – 105;

· чернобильці – 20;

· АТО – 32;

· Талановиті діти - 23

Ці діти постійно перебувають у центрі уваги адміністрації школи. Для них

було організовано участь у таких заходах: екскурсії, участь у новорічних

заходах з подарунками, безкоштовне відвідування вистав.

Педколектив школи на чолі з відповідальним за роботу з дітьми пільгових категорій:

Ø забезпечує соціально-педагогічний патронаж дітей та молоді в системі освіти, сприяє взаємодії школи, сім'ї, служби у справах дітей, центру соціальних служб для молоді, кримінальної міліції ті інших підрозділів державних адміністрацій, органів місцевого самоврядування неурядових та громадських організацій - з метою адаптації дитини до вимог
соціального середовища і створення умов для її сприятливого розвитку.

Ø з метою соціального захисту дітей пільгових категорій проводяться шкільні акції («Діти-дітям»)

Ø забезпечується участь дітей пільгових категорій у шкільних та міських заходах, присвячених Міжнародному Дню захисту дітей, Міжнародному Дню інваліда, новорічним святам тощо.

Ø шкільним психологом проводится профорієнтаційна робота серед дітей пільгового контингенту

Ø взаємодію з метою створення умов для всебічного розвитку дітей і підлітків.

Ø забезпечено соціально-педагогічний супровід навчально-виховного процесу, соціально-педагогічний патронаж соціально незахищених категорій дітей (обстеження умов проживання і виховання дітей)

Ø педколектив сприяє проходженню медичних оглядів дітей пільгових категорій під час планових оглядів дітей школи медичними працівниками відповідних медичних установ.

З даними дітьми, їх батьками, вчителями проводиться соціально-педагогічний патронаж:

- налагодження зв’язків та співпраця зі службами у справах дітей та опікунської ради;

- збір інформації на дітей пільгового контингенту та подання в різні соціальні установи: в міське управління освіти, службу в справах дітей, опікунську раду;

- консультування вчителів, батьків та осіб, які їх замінюють, з питань соціального захисту різних пільгових категорій;

- збір, оформлення та постанова дітей на внутрішкільний облік дітей пільгового контингенту;

- обстеження матеріально-побутових умов проживання; складання актів обстеження;

- посередництво у наданні гуманітарної та матеріальної допомоги;

- співбесіда з опікунами дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування;

- підготовка та супровід дітей пільгового контингенту на міські свята, організовані для даного контингенту;

- контролювання та організація дозвілля учнів з числа соціально незахищених категорій;

- консультування батьків, вчителів з питань організації оздоровлення вищезазначених дітей;

- створення та щомісячне оновлення «Банку даних дітей пільгових категорій»;

- ознайомлення дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, дітей-інвалідів та їх батьків/опікунів з пільгами при вступі до вищих навчальних закладів;

- соціально-педагогічний супровід дітей пільгового контингенту та членів їх родин;

- збір інформації про інвалідів та хворих дітей школи та ін.

Батькам та опікунам надається соціально-правова просвіта. Проводиться контроль за організацією в позаурочний час дозвілля дітей пільгового контингенту.

Двічі на рік, впродовж вересня та січня, оновлюються довідки, які посвідчують соціальний статус дитини. В листопаді оформлюються відповідні документи для забезпечення їх Новорічними подарунками та участі у міських Новорічних святах.

13. Організація харчування та медичного забезпечення учнів.

Відповідно до статті 25 Закону України «Про освіту», статті 21 Закону України «Про загальну середню освіту», статті 5 Закону України «Про охорону дитинства», на виконання постанов Кабінету Міністрів України від 19 червня 2002 року № 856 «Про організацію харчування окремих категорій учнів у загальноосвітніх навчальних закладах», від 02 лютого 2011 року № 116 «Про затвердження Порядку надання послуг з харчування дітей у дошкільних, учнів у загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладах, операції з надання яких звільняються від обкладення податком на додану вартість» у 2018-2019 навчальному році організовано харчування школярів пільгових категорій.

Забезпечені безкоштовними гарячими обідами:

· учні 1-4 класів – 497

· діти-сироти – 5

· діти, позбавлені батьківської опіки – 2

· діти-інваліди – 7

· діти учасників АТО – 20

· діти з молозабезпечених сімей – 5

Усі учні навчального закладу користуються пільгами у харчуванні, що передбачені чинним законодавством.

Учні школи № 300 мали можливість харчуватися за кошти батьків, користуватися продукцією буфету. Для вихованців ГПД за кошти батьків готуються обіди, що забезпечує потребу учнів у збалансованому харчуванні.

Питання організації харчування постійно стоїть на контролі адміністрації закладу, батьківської громадськості.

Медичне обслуговування здійснює сестра медична Вегілянська В.М. З метою належної організації медичного обслуговування учнів у навчальному закладі функціонує медичний кабінет. Медичний кабінет має все необхідне обладнання, ліки закуповуються за бюджетні кошти.

Неодмінною умовою прийому дітей до школи є їх медична картка. Відповідно до розпорядження Департаменту освіти та рішення КМДА усі учні школи пройшли медичне обстеження у дитячих поліклініках за місцем проживання. Всі працівники школи пройшли медогляд на 01.09.2018 та мали допуск до роботи.

14. Інформаційне забезпечення

В школі Радою старшокласників видається газета дитячої організації „Перспектива”. Школа підключена до мережі Internet і має власну web-сторінку.

Протягом року активно працював сайт (http://school300.kiev.sch.in.ua) нашої школи (керівник Двораковська К.В.), який всебічно висвітлював позаурочну роботу. Крім того, на ньому відвідувачі можуть знайти всю необхідну офіційну інформацію про роботу навчального закладу, зокрема: план роботи, шкільний статут, педагогічний склад, режим роботи, навчальна діяльність, виховна робота, досягнення наших учнів, поради батькам, традиції школи, освітні сайти. У фото- і відео репортажах можна переглянути цікаві матеріали про те, як вихованці школи беруть участь у різноманітних заходах.

15. Збереження і зміцнення здоров’я учнів та працівників

Медичне обслуговування учнів та працівників школи організовано відповідно до нормативно-правової бази. Для якісного медичного забезпечення учнів та вчителів у закладі обладнаний медичний кабінет. Щорічно діти проходять медичне обстеження спеціалістами. Відповідно до результатів медичного огляду дітей, на підставі довідок лікувальної установи у школі формуються уточнені списки учнів підготовчої, основної групи та групи звільнених від занять фізичною культурою на навчальний рік. Відповідно цих списків видається наказ по школі.

Всі працівники навчального закладу мають медичні книжки. Проходження

медичного огляду фіксується в санітарних книжках установленого зразка, які

реєструються і зберігаються у кабінеті директора школи. Важливим аспектом збереження здоров’я учнів є створення умов для раціонального харчування дітей протягом перебування у школі. Організація харчування учнів закладу регламентується законами України «Про освіту» (ст. 25), «Про загальну середню освіту» (ст..22), «Про охорону дитинства» (ст. 5), Постановою Кабінету Міністрів України від «Про затвердження норм харчування у навчальних та оздоровчих закладах», іншими нормативними документами. Згідно з вищезазначеними документами, учні 1-4 класів забезпечуються безкоштовним одноразовим харчуванням. Гаряче харчування інших учнів відбувається за рахунок батьківських коштів.

16. Стан охорони праці та безпеки життєдіяльності

Робота з охорони праці, безпеки життєдіяльності, виробничої санітарії, профілактики травматизму дітей у побуті та під час навчально-виховного процесу визначається у діяльності педколективу як одна із пріоритетних і проводиться відповідно до Законів України «Про охорону праці», «Про дорожній рух», «Про пожежну безпеку», Державних санітарних правил і норм улаштування, утримання загальноосвітніх навчальних закладів та організацій навчально-виховного процесу, та інших численних нормативних актів, які регламентують роботу школи з цих питань. Стан цієї роботи знаходиться під постійним контролем адміністрації школи. Наказом по школі призначається відповідальний за організацію роботи з охорони праці та безпеки життєдіяльності у закладі, створено службу з охорони праці, сплановані заходи.

На початку навчального року, напередодні канікул та святкових днів проводяться інструктажі з безпеки життєдіяльності серед учнів, відпрацьована

програма вступного інструктажу. Регулярно відбуваються цільові інструктажі

з учнями перед екскурсіями, походами, спортивними змаганнями. У школі в

наявності необхідні журнали з реєстрації всіх видів інструктажів з питань

охорони праці. Також у приміщеннях школи розміщено кілька стендів по

безпечній поведінці.

Питання охорони праці та попередження травматизму неодноразово обговорювалися на нарадах при директорові. Зазначено, що грубих порушень не було і робота на достатньому рівні, але є ряд недоліків, над усуненням яких проведена робота.

Вивчаючи стан травматизму серед учнів, можна відмітити, що в навчальному закладі здійснюється належна робота щодо попередження нещасних випадків, створення безпечних умов навчання.

17. Фінансово-господарська діяльність

Будівля школи прийнята в експлуатацію 27 років назад. Але незважаючи на великий вік та зношеність, адміністрація школи разом з колективом, батьками постійно працює над удосконаленням матеріально – технічної бази, підтриманню її у робочому стані. Фінансування потреб школи проводиться Управлінням освіти Деснянської РДА.

Адміністрацією школи приділяється достатньо уваги естетичному вигляду навчального закладу. Коридори, вестибюль школи оформлені інформаційними стендами. Подвір’я школи доглядається учнями, обслуговуючим персоналом, на квітниках щороку висаджуються квіти, своєчасно обрізаються дерева, кущі. Загалом територія школи має задовільний стан, який підтримується обслуговуючим персоналом.

Але є проблеми, які нам потрібно вирішувати, це ремонт даху, актової зали; заміна електрообладнання. заміна вікон , ремонт фасаду закладу.

В школі за період з вересня 2018 року та по теперішній час благодійних внесків від батьків, благодійних фондів, громадських організацій, юридичних та фізичних осіб не було.

Використання бюджетних коштів, що виділялися закладу для покращення матеріально-технічної бази, як-то: проведення ремонтних робіт, придбання меблів, навчального обладнання, літератури, шкільної форми тощо.

У 2018-2019 навчальному році за бюджетні кошти було придбано:

2018 рік

Загальний фонд в тому числі: 740 295,00
Придбання меблів (КЕКВ 2210) 78 370,00
Дріб’язок на побутові потреби (КЕКВ 2210) 104 746,36
в тому числі
придбання шкільної форми учням пільгових категорій 16 800,00
придбання спортивної форми для учнів пільгових категорій 5 600,00
придбання новорічних подарунків пільговим категоріям 17 337,60
передплата періодичних видань 4 441,08
придбання шкільної документації 9 986,00
придбання канцелярських товарів та паперу 12 148,74
придбання миючих засобів 2 406,00
придбання дрібних господарських товарів (віник,швабра,відро,мочалка і т.д.) 13 478,25
придбання фарби та будівельних матеріалів 22 548,69
Конкурс "Джура" 48 700,00
Придбання плакатів для проведення предмету "Захист Вітчизни" 500,00
Придбання обладнання для інклюзії (постан.№88від21.02.18) 71 883,00
Придбання вікон 169 999,64
Нова українська школа всього (НУШ): 266 096,00
- Меблі субвенція НУШ 85 491,00
- Меблі співфінансування 70 509,00
- Дидактичні матеріали субвенція НУШ 77 186,00
- Дидактичні матеріали співфінансування 32 910,00

Використання видатків КЕКВ 2240

Закупка протипожежного обладнання:
Перезарядка вогнегасників 2078,18
Автоматична пожежна сигналізація (встановлення АПС) 357893,74
Ремонт, обслуговування електромереж, електрощитових, електрообладнання, в тому числі: 35672,86
Технічне обслуговування електричних мереж та електрощитових 6000,00
Ремонт електричних мереж та електрощитових 29672,86
Навчання з пожежної безпеки 924,00
Заміри опору ізоляції 2500,00
Обслуговування питних фантанчиків 29780,00
Обслуговування фільтруючої системи харчоблоків ЗЗСО 8445,00
Атестація робочих місць 1200,00
Вивіз сміття 6884,31
Дератизація та дезінфекція 19 949,39
Роботи по встановленню вікон 29 316,84

Використання видатків КЕКВ 3110

Компьютерне обладнання НУШ 267697,00
Мультимедійні комплекси 65488,00
Шкільні меблі 50117,00

Використання видатків КЕКВ 2282

Навчання (ПБ, тендери) 4224,00

Використання видатків КЕКВ 2220

Медикаменти 7829,75

Використання видатків КЕКВ 3132

Пандус 477301,06
Капітальний ремонт спортивного майданчика 1777017,48
Встановлення вікон 393459,57

2019 рік

КЕКВ 2210
Передплата 5815
Шкільна документація 5300
Канцтовари 7500
Господарчі товари 11000
Придбання фарби та будівельних товарів 30000
Придбання вогнегасників 1750
Джура 15900
Меблі НУШ 337169
Дидактика НУШ 116700
КЕКВ 2240
МЕДОК 3700
Послуги зв'язку 7680
Послуги інтернету 3000
ГІОЦ 28800
Ремонт та обслуговування обладнання 5000
Заправка катриджів 2400
Обслуговування тривожної кнопки 9000
Обслуговування с-ми відеоспостереження 4800
ТО ГВП,ХВП,ЦО 16800
Обслуговування питних фонтанчиків 32000
Обслуговування фільтруючої с-ми харчоблоків 12000
ТО електромереж та електрощмтових 6360
Заміра опору ізоляції 2600
Заміна светильніків 190000
Перезарядка вогнегасників 2040
Обслуговування пожежної сигналізації 32400
Дератизація та дезинфекція 2700
Благоустрій територій 10000
Очищення зливостоків 10000
Джура 6100
Поточно-аварійний ремонт приміщень будівль 195000
нуш поточний ремонт 260000
КЕКВ 2282
Навчання тендери 3700
Навчання пожежному мінімуму 600
Навчання на ІІІ групу до електробезпеки 1300
КЕКВ 2220
Медикаменти 2500
Дезактин 10000
КЕКВ 3110
Ресурсна кімната 143446
Компьютерне обладнання НУШ 84908
Інклюзія обладнання 55950
КЕКВ 3132
Капітальний ремонт покрівлі 550000

18. Управлінська діяльність

Управління школою здійснюється згідно річного плану роботи школи, плану внутрішкільного контролю та календарних планів вчителів – предметників і планів виховної роботи класних керівників. Така система планування, що відпрацьована у школі і заснована на взаємодії всіх ланок, підрозділів та учасників навчально–виховного процесу, забезпечує координацію їх діяльності, єдність вимог, контролю та взаємоконтролю в процесі роботи, сприяє досягненню ефективності та вдосконаленню навчально – виховного процесу й забезпечує планомірний розвиток школи.

У навчальному закладі в наявності усі нормативно–правові документи, що регламентують діяльність загальноосвітнього навчального закладу. Використовуючи постійне підключення до мережі Інтернет, стало можливим користуватися матеріалами сайтів Міністерства освіти і науки України, Головного управління освіти, сайтами обласних інститутів післядипломної освіти, інших закладів освіти, що дає можливість оперативно й мобільно користуватися достовірною інформацією вчителям і адміністрації школи, вчасно знайомитися з новими документами та, навіть, їх проектами.

У школі адміністрацією використовується багато різних форм контролю за станом навчально – виховного процесу і, в першу чергу, таких традиційних, як вивчення викладання стану предметів та виконання навчальних планів та програм, перевірка класних журналів, щоденників поведінки, тощо.

Внутрішкільний контроль в 2018-2019 навчальному році в школі І-ІІІ ступенів №300 здійснювався відповідно до п’ятирічного плану внутрішкільного контролю за станом викладання предметів:

Організація внутрішкільного контролю за виконанням навчального плану і програм, якістю знань, умінь і навичок учнів.

Навчальний рік

Предмети

1 семестр 2 семестр
2014-2015 Українська мова Російська мова Всесвітня історія Алгебра Природознавство Географія Художня культура
2015-2016

Українська література

Історія України Правознавство
Трудове навчання Інформатика
2016-2017

Зарубіжна література

Етика Біологія
Захист Вітчизни, Основи економіки
2017-2018 Образотворче мистецтво Геометрія Фізика Основи здоров’я Початкова школа Астрономія
2018-2019

українська мова

українська література

зарубіжна література

російська мова

англійська мова

Протягом 2018-2019 навчального року були здійснені такі тематичні перевірки :

Місяць Зміст контролю

Вересень

Готовність навчальних кабінетів. Дотримання єдиного орфографічного режиму. Перевірка календарних планів , планів виховної роботи, планів роботи методичних об’єднань.
Жовтень Класно – узагальнюючий контроль 5-их класів . Стан ведення журналів. Зрізи знань в 5-их класах. Класно - узагальнюючий контроль 10-их класів (зрізи знань).
Листопад Стан ведення журналів обліку індивідуальних, групових факультативних занять, занять вдома з хворими учнями. Робота шкільних гуртків . Контроль за проведенням індивідуальних занять.
Грудень Відвідування уроків вчителів , які атестуються. Виконання навчальних програм. Стан ведення класних журналів. Стан відвідування учнями школи.
Січень Стан ведення журналів ГПД, гуртків, факультативів, класних журналів. Якість навчання учнів, що навчаються вдома. Відвідування уроків вчителів, які атестуються. Перевірка календарних планів, планів виховної роботи. Організація і проведення повторення раніше вивченого матеріалу.
Лютий Відвідування уроків вчителів, які атестуються. Дотримання вимог до перевірки зошитів з української, російської, іноземних мов, математики. Організація повторення та тематичного оцінювання. Робота методичних об’єднань. Робота з молодими вчителями.
Березень Класно - узагальнюючий контроль 9-их класів (зрізи знань ) . Відвідування виховних годин. Перевірка класних журналів
Квітень Стан ведення шкільної документації. Стан ведення сигнального журналу, обліку відвідування. Контроль за веденням індивідуальних занять. Підготовка до державної підсумкової атестації та ЗНО.
Травень Відвідування учнями школи. Дотримання техніки безпеки в кабінетах біології , інформатики, хімії, фізики в майстернях , в спортивних залах. Виконання державних програм . Стан ведення класних журналів. Правильність заповнення документів про освіту учням 9,11-х класів та об’єктивність виставлення оцінок у класних журналах та додатках до документів про освіту учням 9,11-х класів.

Підсумки перевірок розглядались на нарадах при директорі, на засіданнях методичних комісій, по них видані відповідні накази.

Аналіз результатів внутрішньошкільного контролю знаходить відображення у рішеннях педагогічної ради школи, відповідних наказах по навчальному закладу. Крім контролю за рівнем знань та навчальних досягнень учнів проводяться систематичні дослідження стану відвідування занять та стану навчальної дисципліни. За результатами моніторингу адміністрація школи приймає певні управлінські рішення, щодо конкретних учителів та учнів.

За результатами всіх розділів робота нашого закладу визнана на достатньому рівні. Сучасна школа може бути успішною лише тоді, коли на чолі згуртована команда професіоналів, що володіє новими технологіями навчання, виховання та менеджменту освіти.

Національна програма «Освіта України ХХІ століття», «Національна доктрина розвитку освіти України в ХХІ столітті» визначили виховання творчої особистості учнів як одне зі стратегічних завдань сучасної школи. На шляху інтеграції України в європейське співтовариство й створення демократичного суспільства в процесах державотворення значно активізується участь молоді як найактивніших громадян, адже обдаровані й талановиті молоді люди – це той потенціал, який буде визначати шляхи розвитку науки, духовної культури, техніки, економіки, підвищувати конкурентоспроможність держави. Ми чітко усвідомили, що здатність до творчості є однією знайважливіших умов для успішного самовираження особистості її всебічної самореалізації та адаптації в сучасному світі. А тому головною метою діяльності педагогічного колективу є створення найсприятливіших умов для забезпечення високої якості навчання й виховання.

В.о. директора О.Копнова

Кiлькiсть переглядiв: 806