Готуємо першокласника до 1 вересня

/Files/images/poch.jpg

Діти 6-7 років, особливо ті, хто не ходив у садок, чекають початку навчання в школі як чогось незвіданого та захоплюючого. Канцелярські приналежності вони сприймають як нові іграшки, а перший щоденник - як провісник суцільних відмінних оцінок.

Перш, ніж відправлятися за покупками, поцікавтеся про специфічні вимоги у класного керівника дитини. В одних школах дітям з перших днів дозволяють писати кульковими ручками, в інших до третього класу можна використовувати лише пір'яні. Уточніть "правильний" колір чорнила. Те ж стосується і шкільної форми.

Поцікавтеся у знайомих мам, чиї діти вже пішли до школи, коли у вашому місті проходять шкільні ярмарки і де краще купувати все необхідне приладдя.


Вибираємо правильний ранець

Ранець - постійний супутник школяра. Віддайте перевагу такому, який би сподобався дитині, і був виключно зручним. Але пам'ятаєте: все одно на майбутній рік будете купувати новий. Адже навіть якщо рюкзак прекрасної якості, для дитини воно морально застаріває.

Віддайте перевагу саме ранцю, адже, на думку лікарів, портфелі та рюкзаки можуть стати причиною проблем з хребтом, нирками. Ходити з ранцем медики радять до кінця 3-го класу. Він повинен подобатися маленькому учневі, бути легким, міцним і добре зберігати форму. Кращий матеріал - легко миється і непромокальний, який не розтріснеться від морозу і механічних впливів. Отже, не купуйте річ шкірозамінника. З недорогих матеріалів підійдуть щільна синтетика, джинсова тканина.

Лікарі рекомендують придбати виріб з ортопедичною спинкою або щільною зі спеціальною пружною прокладкою для захисту хребта. Лямки - не менше 4 см, з невеликим вигином і з регульованою довжиною, оббиті додатковим шаром матеріалу, міцні і надійно прістроченние. Застібки на них повинні бути надійними, але не дуже тугими, а ручка - зручною і міцною. Врахуйте, що ширина рюкзака не повинна перевищувати ширину плечей дитини. Висота - не більше 30 см.

Нехай у рюкзака буде побільше кишень та два відділення всередині: тоді бутерброд, яблучко чи бананчік від книжок і зошитів. Не обов'язкові, але бажані вставки зі спеціальних яскравих, світловідбивних матеріалів для безпеки дитини під час переходу проїзної частини.

Вміст диво-ранця

1. Щоденник. Чим менше в ньому будь-якої непотрібної інформації, яку останнім часом люблять розмішати виробники, тим краще. У щоденнику не повинно бути нічого, що відволікало б від занять.

2. Зошити на 12 аркушів, в клітку і в косу лінійку. Нехай дитина вибере сам - адже йому у них потім писати. Папір має бути ідеально рівною, матовою білою або кольору слонової кістки - вона найбільш безпечна для очей. Не забудьте про папку для зошитів.

3. Пенал має бути як можна міцніше і жорсткіше: в м'якому вміст може зламатися. Прекрасні пенали, де гумові «держалки» можна заповнити олівцями та ручками, не дуже зручні для першокласників - на уроці у малюків не залишається часу скласти вийняте назад.

4. Ручки: сині (писати), зелені плюс пари інших кольорів (красиво підкреслювати). Не купуйте першокласнику товсті або ребристі ручки, щоб уникнути мозолів. Найкраща - та, у якої є гумова накладка в основі.

5. Кольорові і звичайні олівці - краще середньої твердості, твердими важче малювати і писати, а більш м'які погано стираються. 14-18 квітів цілком достатньо.

6. Ластик - краще 3-4 шт. Нехай вони будуть великими, щоб було зручно тримати в руці. Не забудьте про точила.

7. Все для фізкультури: спортивний костюм, 3-4 нові футболки, зручні кросівки; невеликі судочки для їжі.

8. Необхідну канцелярію для уроків праці: альбом для малювання, фарби, пластелин, кольоровий папір і картон.

Чи не перевантажите малюка

Існують певні гігієнічні нормативи ваги шкільної сумки з вмістом для кожного віку.

1-2 класи (дитині 7 років) - 1,5 кг;

3-4 класи - 2,5 кг;

5-6 класи - 3 кг;

7-8 класи - 3,5 кг;

9-11 класи - до 4 кг.

Порожній ранець повинен важити 500 -800 р. Вага ранця з вмістом не повинен перевищувати 10% від маси тіла, стверджують гігієністи. Ортопедів ж ще більш категоричні: на їхню думку, вага повинна бути ще менше - не більше 1 кг 200 г.

Джерело: http://sprosimam.org.ua

7 правил, як збирати портфель

Нова канцелярія вже давно куплена і чекає своєї години. Збираючи дитину перший раз в перший клас, хочеться покласти в портфель всі канцелярські багатства. Не поспішайте. Необхідний вміст портфеля вчитель зазвичай озвучує на перших батьківських зборах. А ваше завдання - навчити дитину правильно збирати портфель.

Правило 1:дитина повинна самостійно збирати - розбирати портфель.
Щоб добре орієнтуватися у власному портфелі, дитина повинна збирати - розбирати його самостійно. Інакше, замість того щоб слухати вчителя, він велику частину уроку шукатиме в портфелі необхідні речі. Навіть якщо в портфелі всього одне відділення (хоча в більшості сучасних ранців їх як мінімум три), дитині буде потрібно не меншого 10-15 хвилин, щоб знайти потрібну річ в незнайомих надрах портфеля.

Правило 2: портфель треба збирати щодня.
Щодня в портфелі скупчується безліч непотрібних папірців, крихт і всіляких «цінних», але абсолютно непотрібних в школі речей. Стежите, щоб дитина щодня виймала з портфеля весь вміст, викидав сміття і складав назад в портфель тільки необхідні речі.

Правило 3: нічого зайвого.
Завдання батьків - стежити, щоб дитина не носила з собою зайвої тяжкості. По санітарних нормах, що діють, більше трьох кілограмів піднімати першокласникам не рекомендується. Окрім покладених за програмою 2-3 підручників і 2-3 зошитів, в ранці першоклашки обов’язково лежатимуть пенал з ручками і олівцями, щоденник, рахункові палички, підставка для книг і сніданок. В результаті набирається якраз близько трьох кілограмів. Перший час батькам доведеться контролювати, що дитина кладе в портфель, а потім він буде це робити самостійно.

Правило 4: гігієнічне приладдя.
Навіть у платних школах туалетний папір часто відсутній, не кажучи вже про муніципальні заклади. Тому в портфелі завжди повинні лежати невеликий рулон туалетного паперу і упаковка вологих серветок. Якщо дитина соромиться діставати в школі туалетний папір, покладете її в непрозорий пакет.

Правило 5: окремі контейнери для їжі.
Практично у всіх школах дітям недостатньо стандартних шкільних сніданків і батьків просять давати дитині з собою додатковий сніданок - декілька бутербродів, сік і печиво. Незалежно від того, яку їжу ви даватимете дитині, для неї потрібні спеціальні контейнери з кришкою, що щільно закривається. Часто батьки упаковують їжу у фольгу або в поліетиленові пакети. Але упакована таким чином їжа може розкришитися. До того ж, якщо носити її без контейнера, весь вміст портфеля пропахне їжею. Поясните дитині, що, перекусивши, він повинен всі обгортки і порожні пакети покласти назад в контейнер і щільно закрити його.

Правило 6: іграшки залишаються удома.
Іграшкам в портфелі робити нічого. Якщо дитина дуже наполягає, домовитеся, що він діставатиме іграшки з портфеля тільки на зміні, а перед початком уроку знову прибере їх в портфель. Можна, наприклад, укласти угоду, що при першій скарзі вчителя з приводу ігор на уроках - іграшки залишаються удома.

Правило 7:мінімум дорогих речей.
Питання, давати чи ні дитині в школу мобільний телефон, до цих пір залишається спірним. Мобільний телефон (і інші дорогі речі) не є предметами першої необхідності. У більшості шкіл у вестибюлях встановлені безкоштовні телефони-автомати. В крайньому випадку дитина може подзвонити з канцелярії або з пункту охорони. Якщо ви все-таки вважаєте, що телефон йому необхідний, поясните йому, що на час уроків необхідно відключати звук і прибирати телефон в портфель. Крім того, необхідно пам’ятати, що телефон може загубитися або бути вкраденим. Це відноситься і до наручного годинника, який діти часто знімають на фізкультурі і забувають надіти.

Джерело: http://teacher.at.ua/

Кiлькiсть переглядiв: 638